СЬОГОДНІ: Четвер, 24.09.2020, 13:39

Праворадикали погрожують зірвати у Рівному лекцію про урбанізм та фемінізм. Чи відреагує поліція?

Праворадикальні організації погрожують зірвати у Рівному лекцію-презентацію збірки «Урбанізм і Фемінізм», що має відбутися у понеділок, 11 листопада.

Про це повідомила одна із організаторок заходу Віта Базан із Центру урбаністичних студій.

Тексти, зібрані у книжці, дають особливу перспективу бачення обширу міста, оскільки тут наявні точки зору дослідни/-ць, які представляють різні царини гуманітарного знання. Використання інструментарію сучасних ґендерних та урбаністичних студій дає змогу висвітлити несподівані ракурси побутування чоловіків та жінок у публічному просторі і водночас специфіку облаштування самого цього простору. Йдеться і про проєктування міст та помешкань, і про досвід міського життя, і, з іншого боку, про репрезентацію цього досвіду в літературі.

До цієї збірки включено статті дослідників і дослідниць, що представляють два концептуальних «крила» погляду на місто та його простори («Феміністичний урбанізм» і «Урбаністичний фемінізм» — урбаністичні й літературні студії), але об’єднані спільним ракурсом ґендерно-сенситивної оптики.

Презентуватиме збірку одна з її упорядниць — Світлана Шліпченко — кандидатка філософських наук, за фахом — архітекторка; керівниця Центру урбаністичних студій, раніше була директоркою наукових і освітніх програм ЦУС при НаУКМА (2015–2018); викладачка Харківської Школи Архітектури; старша наукова співробітниця Інституту філософії НАН України; членкиня Містобудівної Ради при КМДА.

«Мені дуже прикро, що нам все ще погрожують за право вільно говорити про наш комфорт і дискомфорт в містах, про наше право на безпеку і мобільність, про наші тіла, об’єктивізовані вуличною рекламою, про історію, про наше самовираження», – каже Віта Базан.

Вхід на подію вільний за попередньою реєстрацією.

Початок презентації о 18:30 у Майстерні Міста Рівне по вулиці Лермонтова, 6, поверх 1.

Цікаво, чи забезпечить безпеку організаторам заходу та усім на ньому присутнім місцева поліція? Адже безпека людей це першочергове її завдання!