СЬОГОДНІ: Вівторок, 21.09.2021, 9:13

Кабмін не встановлюватиме загальний стандарт для новин у ЗМІ − Бородянський

Уряд не регулюватиме стандарти новин в ЗМІ згідно з ініціативою президента Володимира Зеленського.

Про це сказав міністр культури Володимир Бородянський.

За його словами, коли Зеленський доручив Кабінету міністрів розробити законопроєкт про вимоги новин в медіа, йшлось не про те, що уряд розроблятиме стандарти.

«Вас правильно стурбувала та обурила наявність в указі президента слів про встановлення „вимог та стандартів новин“. Це термінологічне непорозуміння, яке виникало через помилкове застосування терміну „стандарти новин“ в документах МКМС. Ми не збирались і не збираємось регулювати стандарти новин. Це право — виключно професійної спільноти», — пояснив він.

Бородянський додав, що у законопроєкті про вимоги до новин в медіа планують ввести поняття небезпечної інформації, дезінформації та недостовірної інформації, щоб ідентифікувати новини, що фінансуються РФ.

«Введення визначень характеру інформації, як то новинна, розважальна, гумористична і т.п. разом з можливим обов’язком позначати поширюваний контент відповідно до того виду контенту, до якого відноситься інформація. Це є частиною належного інформування громадян і реалізацією їх права на інформацію», — заявив Бородянський.