СЬОГОДНІ: Неділя, 26.09.2021, 23:02

Ми фактично йшли до підозри Богдану – Горбатюк

Звільнений керівник управління спец розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк заявив, що розслідування у справі 2011 року зупинили, коли слідчі упритул наблизилися до оголошення підозри нинішньому керівнику Офісу президента, – повідомляє Depo.ua.

Відповідаючи на запитання, до чого може призвести відкрите ДБР кримінальне провадження за фактом втрати двох томів зі “справи Майдану” слідчими Управління спецрозслідувань ГПУ, Сергій Горбатюк сказав: “Логіка така. Ми фактично йшли до оголошення підозри Богдану. Після моїх заяв зупинили відповідне розслідування”.

Ідеться про справу, в якій ще у 2011 році завдяки сумнівним документам від представника Кабінету Міністрів Андрія Богдана Господарський суд Києва зобов’язав український уряд, який тоді очолював Микола Азаров, виплатити російському міністерству оборони 3 млрд гривень боргів компанії “ЄЕСУ”, якою у 1990-х роках володіла Юлія Тимошенко.

На запитання, коли могла бути пред’явлена підозра Богдану за розслідуванням УСР, Горбатюк сказав: “Це вирішує слідчий, прокурор у справі…. Уже рік не підписували підозри суддям (Господарського суду в справі МО Росії – ред). Хоча на підставі їхнього неправосудного рішення було “повішено” 3,2 мільярди на Україну і виплачено 32 мільйони Російській Федерації. Безпідставно і злочинно. Уже і старому керівництву генпрокуратури, Луценку, і новому керівництву ми направляли ці проєкти підозр. але вони не підписуються”.

“Якщо підпишуть ці підозри (суддям) – ми повинні приймати рішення щодо тих, хто сприяв. Це не тільки Андрій Богдан. Але і він у тому числі. Бо цю справу неможливо було програти. А він був представником Кабінету міністрів”, – наголосив Горбатюк.

За його словами, підписати підозри Богдану та іншим міг лише заступник генпрокурора, але “поки немає підписів – ми не могли далі рухатися в цій справі. Хоча слідчі готували проєкти документів”.

На запитання про те, чи генпрокурор Руслан Рябошапка не підписує підозри в цій справі так само, як не підписував Луценко, Горбатюк відповів: “Так, так”.