СЬОГОДНІ: П’ятниця, 01.07.2022, 20:17

На енергоблоках Рівненської АЕС відбулась планова перевірка МАГАТЕ

На майданчику Рівненської АЕС завершилася чергова інспекція Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), яке здійснює контроль щодо застосування гарантій до ядерного матеріалу в рамках Угоди між Україною та МАГАТЕ у зв’язку з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Планова перевірка проводилась з 26 жовтня до 4 листопада поточного року на енергоблоках №№1,2 РАЕС інспектором МАГАТЕ Джамалом Мечері. Фахівець здійснив перевірку шести контейнерів ТУК-6 з відпрацьованим ядерним паливом перед закриттям кришкою, а також встановив печатки EOSS на плитах перекриття басейну витримки енергоблоку №1 та перевірив раніше встановлені печатки МАГАТЕ на енергоблоках №№1,2 РАЕС. Інспектору було надано перелік необхідних документів.

«Усі роботи виконувались за участю державного інспектора Держатомрегулювання України на РАЕС – Віталія Малютяка та спеціалістів відділу ядерної безеки (ВЯБ) Рівненської АЕС. Інспекцію проведено у встановлені терміни та в повному обсязі. Її цілі досягнуті, зауважень немає. Традиційно по заврешенню перевірки відбувся дебрифінг, під час якого обговорено результати проведення цієї та терміни проведення наступної інспекції на електростанції», – підсумував начальник лабораторії ядерного палива ВЯБ РАЕС Борис Ястремський.