СЬОГОДНІ: Субота, 15.08.2020, 1:52

У Рівному стартував автододзвін за номерами з реклам, які наклеєні на стовпах (+ВІДЕО)

Автоматичний додзвін до тих, хто розклеює рекламу в недозволених місцях, запровадили у Рівному, – повідомляє телеканал UA:Рівне.

Відтепер працівники управління житлово-комунального господарства вноситимуть номери, які вказані на несанкціонованих оголошеннях, у спеціальну базу. Далі – програма автоматично телефонуватиме до них і вмикатиметься повідомлення про те, що вони повинні прибрати свої листівки чи плакати. Фіксувати порушення та надсилати фото заклеєних електроопор, зупинок і стовпів закликають і рівнян.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

– Я думаю, більшість рівнян помічає, що зупинки, стіни, стовпи електричні чи опори дуже часто в місті обвішані незаконними об’явами. Мені здається, знайшли адекватний і, дуже сподіваюся, дієвий спосіб боротьби з цим явищем. Додзвін буде довгий, нудний, до речі, хорошим жіночим голосом. Але цілодобово. І до того часу, поки не знімете свою рекламу.

Так міський голова Рівного минулого тижня анонсував старт роботи програми боротьби із розклеюванням реклами у невстановлених для цього містах. Як вона працює – журналістам сьогодні показали і розповіли в управлінні житлово-комунального господарства.

Сергій Малько, головний спеціаліст УЖКГ:

– На початковому етапі було створено базу телефонних номерів, які були зібрані. Надалі є можливість її коригувати, тобто в ручному режимі можна видалити і додати інший. Після того, як ми заносимо її в базу, ми створюємо налаштування, тобто з якої по яку будуть здійснюватися дзвінки, в які дні і з якою періодичністю.

Вартість обслуговування такої програми, за словами Сергія Малька, 2355 гривень щомісяця. Автододзвін запрацював цієї неділі і триває він із 09:00 по 21:00. Зараз у базі УЖКГ орієнтовно 150 номерів, які вказані на рекламі, розклеєній незаконно у центральній частині міста. Таке повідомлення лунає під час автоматичного дозвону:

– Рівненська міська рада попереджує: ви зобов’язані терміново прибрати самовільно розклеєну інформаційну продукцію. В разі відсутності реакції з вашого боку, Рівненський міськвиконком вживатиме жорстких заходів з метою притягнення вас до відповідальності.

Місце, де розміщувати оголошення можна – це спеціальні дошки на під’їздах. А розклеювання реклами у невстановленому для цього місці підпадає під статтю 152 адмінкодексу про порушення у сфері благоустрою, тож воно передбачає відповідальність і штраф – від 850 до 1700 гривень.

Наталія Радаєва, головна спеціалістка відділу благоустрою УЖКГ:

– Як ви будете перевіряти, що реально людина зняла цю рекламу? (запитує журналістка)

– Ну, ми запропонуємо до нас з’явитися в управління житлово-комунального господарства, надати якісь докази, можливо, це будуть фото, що дійсно та реклама знята, але також буде обов’язково вихід на місце, щоб проконтролювати, що дійсно ця реклама знята.

Із незаконно розклеєною рекламою у Рівному борються комунальні служби. Кожна працює зі своїми ділянками. Пан Віктор – працівник “Рівнеелектротрансу”, його обов’язок упродовж 10 років – здирати оголошення і рекламу із електроопор.

Віктор Онопрійчук, обхідний лінійних споруд:

– Заклеюють, що не можна ради дати, по 2, по 3 рази в день приходиться ходити. По 2, по 3 пакети, буває, особливо в понеділок, це такий день після вихідних, що дуже заклеєно. Треба по місту ставити дошки оголошень, щоб людина знала своє місце, прийшла, заплатила, наклеїла, вона буде знати, що в неї є.

У сусідньому обласному центрі, – Тернополі, – програма із автодозвону працює з 2012 року. Там телефонна база нині налічує 10 тисяч номерів. За словами директора комунального підприємства, яке запроваджувало автододзвін, спочатку порушників тільки інформували. Якщо ж вони не знімали рекламу, тоді вносили їхні номери до бази автоматичного дозвону.

Павло Іванов, директор КП “Парк Загребелля”, м.Тернопіль:

– Це для порушників таких злісних. Вона діяла ця система в комплексі з іншими заходами – це ми зробили такі червоні таблички, де інформували людей, що це є порушення – розклейка. І вони поновлюються до цих пір. Дехто звикав, хто має витривалу психіку – міг на пів дня виключити телефон, потім ще раз послухати, далі виключити і далі клеїв оголошення. Це має бути в комплексі – той автододзвін разом з очисткою міста, мають ЖЕКи чистити чи ОСББ і комунальні підприємства.