СЬОГОДНІ: Четвер, 23.09.2021, 15:37

На Рівненській АЕС модернізують силові трансформатори

Заступник головного інженера з електрообладнання та систем контролю і управління Рівненської АЕС Андрій Козюра взяв участь у приймально-здавальних випробуваннях силових трансформаторів, що проходили у місті Бусто-Арсіціо в Італії.

Фахівець у ході ділового візиту зустрічався з керівництвом компанії АТ «I&C Energo a.s» та ознайомився з виробничими потужностями заводу «TMS Transformers S.P.A».

Вивчення іноземного досвіду, за словами ЗГІЕО та СКУ Андрія Козюри, відбувалося згідно з попередньо Андрій Козюра погодженою програмою приймально-здавальних випробувань.

«Випробування першої партії силових трансфоматорів 6/0,4кВ 4BU05, 4BU26 для секцій 0,4кВ 4СV01, 4СV02 першого каналу системи безпеки енергоблоку №4 РАЕС були проведені на території виробничих потужностей заводу «TMS Transformers S.P.A». Контроль за виконанням випробувань здійснювала комісія, створена відповідним розпорядчим документом», – коментує Андрій Козюра.

Фахівець наголосив, усі регламентні випробування пройшли успішно, що підтвердило можливість використання обумовлених трансформаторів в складі обладнання СБ для енергоблоку №4 Рівненської АЕС. Завод «TMS Transformers S.P.A» спеціалізується на виготовленні силових сухих трансформаторів різноманітної конфігурації та призначення, максимальної потужності до 25 МВА включно. Наявність власного конструкторського та технологічного відділів, виробничих потужностей з сучасним обладнанням, багаторічний досвід в галузі виготовлення трансформаторного обладнання дає можливість заводу пропонувати якісні послуги з виготовлення силових сухих трасформаторів для потреб підрозділів ДП «НАЕК «Енергоатом», й Рівненської АЕС безпосередньо.

Враховуючи існуючий досвід, наявність сучасної матеріально-технічної бази, постійне завантаження виробництва, високу якість продукції, доцільно завод «TMS Transformers S.P.A» розглядати як потенційного виконавця (учасника на основі конкурсних процедур, відповідно до чинного законодавства України) для виготовлення силових сухих трансформаторів різної конфігурації та потужності. Зокрема, виробництво пройшло оцінку, завод «TMS Transformers S.P.A» отримав відповідне рішення, як постачальник послуг для Компанії в рамках виконання укладеного контракту.

«В середині листопада ми очікуємо на проммайданчику Рівненської АЕС представників заводу «TMS Transformers S.P.A». Візит фахівців відбуватиметься з метою проведення технічного нагляду за поставленим обладнанням, надання технічних консультацій та спеціальної підготовки рівненських атомників в частині трансформаторів сухих силових КТП власних потреб, що постачаються в рамках контракту між АТ «I&C Energo a.s.» та Енергоатомом», – підсумував Андрій Козюра.