СЬОГОДНІ: Четвер, 23.09.2021, 14:21

Чому рівнянам зобороняють спалювати листя та суху траву: пояснення спеціалісті

На гарячу лінію Служби рятувальників області почастішали дзвінки від громадян з повідомленням про різкий запах диму та смогу у населених пунктах поблизу Рівного та в окремих районах самого обласного центру.

Смог та не приємний запах горілого спричиняють деякі несвідомі громадяни, що на власних присадибних ділянках та на відкритих територіях спалюють сміття, опале листя та суху рослинність, спричиняючи тим самим незручності для рівнян та провокуючи можливі пожежі.

Спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежно-небезпечний період.

Пам’ятаймо, що під час спалювання у повітря вивільняються небезпечні, а часом і канцерогенні речовини (сполуки свинцю, ртуті та інші важкі метали), які є дуже шкідливими. Зокрема, вони викликають подразнення та опіки дихальних шляхів, підвищення рівня цукру в крові, діють на вуглеводний обмін, спричинюють головний біль, викликають втомленість, можуть стати причиною виникнення онкологічних захворювань, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини і посилюють негативний перебіг хронічних захворювань.

Крім того, дим негативно впливає і на стан навколишнього природного середовища – знижується родючість ґрунтів, порушується їх структура, зменшується протиерозійна стійкість, забруднюється атмосферне повітря та з’являється пожежна загроза для прилеглих територій.