СЬОГОДНІ: Четвер, 26.05.2022, 23:56

Впровадження американської технології Holtec на Рівненській АЕС – у графіку

У рамках реалізації проекту будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива на сьогоднішній день на трьох АЕС України триває реалізація низки підготовчих робіт із транспортування відпрацьованого палива до ЦСВЯП, яке споруджується з 2017 року на території зони відчуження Чорнобильської АЕС.

Про це повідомляє прес-служба РАЕС.

У січні 2015 року «Енергоатом» підписав договір з американською інжиніринговою компанією «Holtec International» на розробку та впровадження технології поводження з ВЯП. Централізоване сховище будується на майданчику площею 18,2 га. Проектна місткість ЦСВЯП складатиме 458 контейнерів HI-STORM, які зможуть вмістити у собі 16 529 відпрацьованих паливних збірок. В рамках договору Holtec має поставити спеціальне обладнання для сухого зберігання ВЯП і його транспортування, а також надасть Україні технології, які будуть застосовані на АЕС, під час перевезення палива з АЕС на майданчик ЦСВЯП, а також в самому сховищі.

Як зазначив під час нещодавнього виїзного засідання міжвідомчої робочої групи та оперативного штабу проекту з будівництва ЦСВЯП президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський, будівельна готовність об’єктів сховища вийшла на фінішну пряму та становить 92-96%.

«Всі роботи на майданчику будівництва відбуваються відповідно до складеного та затвердженого Компанією графіка. Нині триває активна робота щодо постачання і закупівлі технологічного обладнання. Переконаний, що у наступному році ми введемо цей стратегічний для України об’єкт у експлуатацію», – зауважив Юрій Недашковський.

В рамках програми впровадження модифікованої технології поводження та зберігання ВЯП американської корпорації «Holtec International» із трьох українських атомних електростанцій (РАЕС, ХАЕС та ЮУАЕС) у ЦСВЯП виконуються заходи з модернізації та реконструкції.

Модифікація основного обладнання, що пов’язана із впровадженням технології «Holtec» для поводження з ВЯП на Рівненській АЕС, передбачає реалізацію декількох етапів на енергоблоках, зокрема модернізацію кранів, перевантажувальної машини, транспортних коридорів та технологічних систем, реконструкцію станційних колій, влаштування майданчику з обслуговування спецпотягу з обладнанням та відстою транспортних контейнерів.

На сьогоднішній день на усіх енергоблоках електростанції виконані роботи з модифікації і налагоджування, а також у повному обсязі завершено автономні та комплексні випробування перевантажувальної машини.

Наразі в рамках модернізації транспортного коридору блоків №№1,2 РАЕС закінчені роботи з влаштування монолітної плити. Установлені залізничні рейки, виконується облицювання підлоги. Перенесені кабельні зв’язки, освітлення та пожежну сигналізацію. Роботи будуть завершені до кінця 2019 року.

У повному обсязі завершені роботи із влаштування майданчика з обслуговування спецпотягу та обладнання ЦСВЯП. На майданчику відстою транспортних контейнерів з ВЯП завершено будівельні роботи, до кінця 2019 року планується закінчити монтаж системи фізичного захисту.

Також триває реконструкція станційних колій. Власними силами транспортного цеху РАЕС проводиться ремонт залізничних шляхів за маршрутом потяга з обладнанням Holtec. Виконано 80% робіт, запланований термін завершення – червень 2020-го.

Крім того, на майданчику ремонтно-будівельного цеху ЕРП РАЕС за участю представників АПІ та «ЮТЕМ-Інжиніринг» триває теоретичне та практичне навчання персоналу роботі на автоматичній системі зварювання.

Крани кругової дії на енергоблоці №3 РАЕСВ ППР-2020 на енергоблоках №№3,4 РАЕС будуть проводитись роботи з модернізіції та налагодження крана кругової дії. В свою чергу, на енергоблоках №№1,2 монтажно-налагоджувальні роботи крана мостового заплановано в період з травня по листопад наступного року.

До кінця поточного року на енергоблоках №1,2 буде здійснено модернізацію технологічних систем: електропостачання, дезактивації обладнання і оснащення, спецвентиляції, подачі стисненого повітря, спецканалізації, водопідготовки (подачі борного розчину), додаткових засобів зв’язку та подачі азоту, гелію та аргону. Для енергоблоків №№3,4 – під час ППР 2020 року.

Хід та виконання усіх запланованих заходів перебуває під контролем заступника головного інженера РАЕС з ремонту Олександра Іванька. Курують процес начальник ЕРП Павло Сидоренко та головний інженер ЕРП РАЕС Олег Халандач.

«Усі роботи з впровадження американської технології Holtec на РАЕС – у графіку. Після їх реалізації до Держатомрегулювання України буде надісланий необхідний пакет документів»,- підсумував Олег Халандач.