СЬОГОДНІ: Середа, 22.09.2021, 18:30

Екс-керівник Здолбунівщини Сергій Кондрачук розповів про захоплення храму московськими попами (+ФОТО, ВІДЕО)

Колишній керівник Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук розповів свою версію релігійних подій в Будеражі, де вчора місцева і єдина в селі православна релігійна громада – громада Православної Церкви України, – відправляла в своєму храмі першу службу рідною мовою, і під час якої стався конфлікт між місцевими мешканцями та московськими попами.

За словами Сергія Кондрачука, під час і після цієї служби в село з’їхалося за десяток московських батюшок, кожен з яких привозив із собою вірних прихожан.

«Відео, яке під цим дописом, і яке я закликаю усіх переглянути, зроблене одним із парафіян ПЦУ із середини храму, в якому виключно місцеві жителі. На порозі кордон поліції. Панове поліцейські, щиро дякую Вам за роботу. Я не знаю, що, якби не Ви, зробили б із людьми ці московські «священики»…», – зазначив екс-очільник району.

До слова, до вчорашнього ранку місцевий храм було опечатано, а громада МП правила служби у церковній хатині. Вчора громада ПЦУ відправила першу службу в храмі рідною мовою, після чого було опечатано як церкву, так і хатину.

Сьогодні громада ПЦУ правила службу на церковному подвір’ї. Її, як і вчора, очолив протоієрей, військовий капелан Тарас Волянюк. На службі було за півсотні людей. На протилежній частині церковного подвір’я службу правили прихильники РПЦ. Їх назбиралося та збиралося з усього села менш, як двадцять.

«Мій невеличкий досвід розвитку подій у подібних ситуаціях говорить, що доля цього поки-що опечатаного храму вирішена, і це питання найближчого майбутнього. Бо московські попи можуть з’їжджатися один і навіть десять разів, привозячи із собою групи підтримки та братву з кастетами (вчора було і таке, шкода, що нема фото). Проте вони безсилі, коли в абсолютної більшості людей, що живуть в селі, не зважаючи на погрози і залякування, тверда і непорушна воля визволитися з московського ярма…», – каже Сергій Кондрачук.