СЬОГОДНІ: Неділя, 09.08.2020, 21:14

Рівненська АЕС дотримується світових стандартів безпеки у напрямку меддопомоги

У навчально-тренувальному центрі Рівненської АЕС стартував навчальний курс добровільної медичної допомоги, участь у яких візьмуть більш як пів тисячі працівників підприємства, – повідомляє прес-служба підприємства.

Новий навчальний курс за методикою ERC (Європейської ради ресусцитації), схваленою Міністерством охорони здоров’я України, вчить навичкам базових реанімаційних заходів із застосуванням автоматичного зовнішнього дефібрилятора. Восьмигодинний курс містить як теоретичні, так і практичні методи навчання, зокрема основну кількість годин відведено саме на останнє із вихідним контролем у результаті.

Цьогоріч стати учасниками курсу виявили бажання понад 170 працівників підприємства, які трудяться у різних підрозділах електростанції, а наступного року до курсу долучиться ще 336 працівників. У майбутньому планується, що члени аварійних груп і бригад та працівники транспортного цеху продовжуватимуть навчання за більш поглибленою програмою.

У ході навчання сертифіковані інструктори-кандидати ERC, члени Мальтійської Служби Допомоги України, вчать оцінці стану людини без свідомості, компресії грудної клітини і штучному диханню, застосуванню АЗД, переведенню людини без свідомості з нормальним диханням у безпечне положення, першій допомозі при обструкції дихальних шляхів стороннім тілом, а також власній безпеці під час надання першої домедичної допомоги.

На сьогоднішній день курс пройшли дві групи по вісім учасників, де кожен, за результатами вихідного контролю із практичного застосування навичок у різних змодельованих ситуаціях, отримали відповідні свідоцтва. У процесі навчання використовуються особисті клапани для штучного дихання, навчальні манекени та дефібрилятор.

Незабаром під час навчання використовуватиметься новий сучасний електричний тренажер-манекен «ТАРАС-1М» із вбудованим індикатором дій. Зразок АЗДОкрім того, опираючись на кращий європейський досвід на Рівненську АЕС були закуплені п’ять АЗД «BeneHeart D1 Mindray» із дисплеями, які дозволяють будь-якій людині надати першу допомогу при раптовій зупинці серця.