СЬОГОДНІ: Середа, 22.09.2021, 17:45

На Рівненщині розпочинається місячник добровільної здачі заборонених знарядь лову

З 21 жовтня по 21 листопада на території Рівненської області триватиме місячник добровільної здачі заборонених знарядь лову для вилову водних біоресурсів.

Основною метою заходу є: попередження порушень на водоймах та нанесення збитків рибному господарству, а також сприяння збереження різноманіття водних біоресурсів у регіоні. Громадяни, які добровільно звернуться до рибоохоронного патруля з метою здачі заборонених знарядь – звільняються від адміністративної та кримінальної відповідальності. Дозволено здавати засоби лову анонімно.

Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, забороненими знаряддями лову є такі, які не передбачені цими Правилами. Забороняється риболовля із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих матеріалів, що не передбачені правилами промислового рибальства, а також способом багріння, спорудження гаток та запруд.

До заборонених знарядь  лову належать:

– «доріжка» (волосінна зяброва сітка, яка випускається у воду і витягується на гумовому амортизаторі);

– «павук» (розміром більше 1х1 м, з вічком понад 10 мм);

– «парашут» (конусоподібна сітка, яка накидається зверху і накриває рибу);

– «екран» або «телевізор» (маломірна прямокутна зяброва сітка з поплавками по верхньому ряду і вантажем внизу);

– «косинка» (різновид «телевізора» трикутної форми, використовується переважно для підлідного лову риби біля дна);

– будь-які відціджуючі (неводи, бредні, волока) і ставні (тристінки, путанки) сітки, не передбачені правилами промислового рибальства;

– острога або ость (подоба вил із зазубреними вістрями);

– «драч» (колюче знаряддя для вилову методом багріння, наварені на важку блешню великі гострі гачки);

– електровудка (пристосування для видобутку риби у водоймах за допомогою потужного електророзряду).

«Закликаємо усіх чесних та небайдужих  власників заборонених знарядь лову підтримати ініціативу проведення акції та добровільно здати ці засоби лову, адже від особистого відповідального ставлення кожного з нас залежить чисельність і популяція водних біоресурсів у наших водоймах. Будьте сумлінними та дотримуйтесь встановлених Правил рибальства», – повідомив керівник Рівненського рибоохоронного патруля Сергій Бондар.

Для обговорення деталей, з приводу добровільної здачі заборонених знарядь лову, звертайтеся за номером «гарячої лінії» Рівненського рибоохоронного патруля: (067) 540 53 90 або за адресою: м. Рівне, вул. Чорновола 86.