СЬОГОДНІ: Субота, 28.05.2022, 11:05

На Рівненській АЕС впроваджуватимуть ядерне паливо «Westinghouse»

Фахівці Рівненської АЕС – заступник головного інженера РАЕС з ядерної та радіаційної безпеки Дмитрій Галкін та заступник начальника відділу ядерної безпеки Віктор Грабко взяли участь у стартовій зустрічі щодо обговорення впровадження ядерного палива виробництва «Westinghouse», США на енергоблоках №№1, 2.

Про це повідомляє прес-служба РАЕС.

Учасниками зустрічі, яка відбулась у місті Вестерос в Швеції, крім атомників РАЕС, стали представники компанії «Westinghouse Electric Sweden AB», НАЕК «Енергоатом» та відокремленого підрозділу «Атоменергомаш».

Метою участі фахівців Енергоатома, зокрема рівненських атомників у заході – було вивчення іноземного накопиченого досвіду щодо експлуатації американського палива «Westinghouse» в реакторах типу ВВЕР-440 (на прикладі експлуатації на АЕС Ловііса (Фінляндія) для вивчення можливості впровадження палива «Westinghouse» на енергоблоках №№1, 2 Рівненскої АЕС.

У ході наради презентовано підходи кампанії «Westinghouse» щодо виготовлення тепловиділяючих збірок для реакторних установок ВВЕР-440. Розглянуто мету та графіки Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю в ядерно-енергетичній галузі, який був підписаний на початку вересня цього року, презентацію проєкту палива NOVA-E3 та досвід його експлуатації, обговорено план робіт щодо подальшої співпраці та ліцензування, проєкт якого вже підготовлено НАЕК «Енергоатом», порядок створення робочих груп з ліцензування та техніко-економічної оцінки. Крім того, ВП «Атоменергомаш» розглянуто як локацію з виробництва складових ТВЗ для енергоблоків ВВЕР-440.

Зі свого боку фахівці РАЕС представили загальну інформацію щодо енергоблоків №№1,2 РАЕС, зокрема про досвід та продовження терміну їх експлуатації, специфічні технічні характеристики енергоблоків, використання збірок-екранів, паливної конструкції, заплановані модифікації реакторної установки, які можуть впливати на активну зону реактора, ТВЗ та ліцензування ТВЗ.

Більш детально учасники заходу обговорили питання відновлення виробничих процесів, необхідних для випуску палива для реакторів типу ВВЕР-440, які на сьогоднішній день серед українських енергоблоків експлуатуються лише на Рівненській АЕС.