СЬОГОДНІ: Вівторок, 21.09.2021, 8:59

На Рівненщині учаснику АТО вдвічі зменшено суму заборгованості за кредитним договором

До Дубровицького бюро правової допомоги Сарненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся пан Григорій (ім’я змінено) для складення відзиву на позовну заяву АК КБ «Приватбанк» про стягнення заборгованості.

Клієнт центру розповів, що 27 січня 2014 року він уклав договір про надання банківських послуг б/н у формі анкети-заяви разом з Правилами надання банківських послуг та Тарифами, за яким пан Григорій отримав кредит у розмірі 50000 грн. у вигляді встановленого ліміту на платіжну картку зі сплатою за користування кредитом відсотків у розмірі 30 %, комісії та штрафів (у випадку порушення зобов`язань за кредитним договором).

Однак, АК КБ «Приватбанк» вважає, що пан Григорій не виконав належним чином свої зобов`язання за укладеним договором щодо повернення кредитних коштів та сплати відсотків, в результаті чого станом на 11.12.2018, утворилась заборгованість в розмірі 104434,20 грн., яка складається з: 47375,26 грн. – тіло кредиту; 15295,34 грн. – нараховано відсотків за користування кредитом; 36314,35 грн. – нараховано пені; а також штрафи відповідно до пункту 2.1.1.7.6 Умов та правил надання банківських послуг: 500 грн. – штраф (фіксована частина); 4949,25 грн. – штраф (процентна складова).

Здійснювати складення процесуальних документів наказом директора Сарненського місцевого центру з надання БВПД призначено головного спеціаліста відділу «Дубровицьке БПД» Наталію Райлян.

Наталія Райлян підготувала відзив на позовну заяву про стягнення заборгованості.У відзиві працівник центру зазначила, що інформацію про зміну тарифів та умов обслуговування клієнт центру не отримував; сума відсотків нарахована неправильно, підвищення процентної ставки є неправомірним. Також посилалась на неприпустиме одночасне стягнення пені та штрафу за одне й те саме порушення зобов`язань за кредитним договором, на застосування строку позовної давності до вимоги про стягнення неустойки (штрафу, пені). У зв`язку з чим вважає, що вимога про стягнення суми пені може бути задоволена лише в межах строку позовної давності одного року з дати надходження позовної заяви до суду.

10 травня 2019 року, завдяки докладеним зусиллям працівника Дубровицького бюро правової допомоги, рішенням Дубровицького районного суду позовні вимоги АК КБ “Приватбанк” задоволено частково, а саме: суму заборгованості за кредитним договором зменшено із 104431грн.20 коп до 63620грн.60 коп. Крім того, клієнта було звільнено від сплати судового збору.