СЬОГОДНІ: Неділя, 26.09.2021, 3:00

Рівненська поліція розповіла подробиці затримання гвалтівника

Рівняни дуже часто намагаються знайти причину зайвий раз “вчепитися” до патрульних за їхні проблискові маячки. 

– А мигалки у вас сертифіковані? А дозвіл на них є? Ви порушуєте закон!
– Сліпите людям в очі!
– Нічого не робите, лише катаєтесь у своїх пріусах!
– Вмикайте мигалки, щоб вас було видно! Нічого не робите!
– Не вмикайте мигалки – бо ви заважаєте людям спати!

Кілька секундне миготіння мигалок біля місця події, можливо, врятувало вчора молодій дівчині життя і якби патрульні прибули хоча б на 1 хвилину пізніше… Нападника налякали проблискові службового автомобіля, який знаходився в режимі патрулювання поруч.

Нагадаємо: Дівчина поверталася додому вулицею Соборна та розмовляла по телефону. В цей момент ззаду її схопив за шию зловмисник і почав душити. Потерпіла втратила свідомість. Коли отямилася за зупинкою громадського транспорту, над собою побачила чоловіка. Вона впізнала його, адже це був її сусід. 26-річний житель обласного центру знову почав душити свою жертву. Дівчині вдалося опанувати себе: вона зуміла відволікти розмовою чоловіка та зателефонувала до подруги, а та –до поліції. За хвилину прибув екіпаж патрульної поліції. Однак 26-річний зловмисник утік. Сьогодні він вже в IТТ.

У межах досудового розслідування, розпочатого за фактами замаху на умисне вбивство та зґвалтування, у поліції вирішують питання щодо повідомлення 26-річному рівнянину про підозру у вчиненні вказаних злочинів, а також про призначення судово-психіатричної експертизи.

І ще – ця історія еталонний приклад того, що називається англійським терміном Community Policing. На пошук спочатку інформації, а потім і пошуку ймовірного злочинця були націлені усі: від таксистів, які відмовлялись від викликів і обстежували двори, та диспетчерів таксі, які прослідкували усі його маршрути за місяць до журналістів-активістів, які роздобули таку необхідну для пошуків інформацію. Звісно, оперативники зі слідчими ці дані встановили б і самі, але на це пішов би дорогоцінний час.
Тому, ми все подолаємо і все зможемо, якщо буде взаємна довіра і повага один до одного. Та й взагалі – ми це ви.