СЬОГОДНІ: Неділя, 26.09.2021, 4:16

На Рівненській АЕС працюють словацькі фахівці

На Рівненську АЕС прибули фахівці компанії «VUJE, a.s.» із Словацької Республіки з метою супроводження робіт введення в дослідну експлуатацію системи контролю концентрації водню для запроектних аварій на енергоблоці №4.

Захід впроваджується у рамках Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків України та реалізовуватиметься під час поточного планово-попереджувального ремонту на енергоблоці №4.

Троє представників словацької фірми «VUJE, a.s.» Даніел Дубовскі, Душан Томашович, Томаш Швегла прибули на проммайданчик Рівненської АЕС аби спільно з рівненськими атомниками здійснювати шефмонтаж, контроль при налагоджуванні обладнання СККВ, спеціальну підготовку персоналу, участь в попередніх комплексних випробуваннях системи.

Реалізація проекту «Впровадження системи контролю концентрації водню в герметичній оболонці для запроектних аварій» на енергоблоках №№3,4 Рівненської АЕС розпочалась ще в минулому році. В рамках Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України на енергоблоці №3 під час ППР-2019 змонтоване та введене в дослідну експлуатацію обладнання СККВ фірми «VUJE, a.s.». Також впровадження СККВ є одним із «постфукусімських» заходів, що спрямований на зниження концентрації водню в ГО.

До слова, система СККВ складається з вимірювальних зондів KAMOS, включаючи програмно-технічний комплекс (ПТК). До складу ПТК входять дві шафи, до кожної з яких підключено по шість зондів KAMOS та по одному перетворювачу тиску типу «Сафір». Аналогів даного обладнання в Україні поки немає. Вимірювальні зонди KAMOS для контролю водню встановлено на АЕС Пакш (Угорщина), АЕС Моховце і АЕС Богуніце (Словаччина).

Атомники наголошують, що усі зазначені роботи в частині введення в експлуатацію СККВ проходитимуть в рамках ремонтної кампанії на енергоблоці №4 РАЕС та триватимуть до середини жовтня поточного року.