СЬОГОДНІ: Понеділок, 27.09.2021, 9:34

Сергій Євтушок: «Хто має вирішити долю землі?»

За Конституцією України, земля належить народу, саме він є її власником. Тож питання, чи відкривати нам ринок землі та розпродавати іноземцям – це те питання, яке треба ставити українцям. І зробити це можна завдяки всенародному референдуму. Люди мають вирішити, як поводитися з землею.

Про це написав у мережі Фейсбук екс-нардеп від Рівненщини Сергій Євтушок.

«Чому ми боїмося, що розкуплять іноземці? Та тому що, відповідно до положень внесеного урядом законопроєкту про ринок землі, право купувати сільськогосподарські угіддя отримають не лише українці, а й особи з подвійним громадянством, а також «українські підприємства». За чинним законодавством українською може називатися компанія, 99% у якій належить іноземцям.

Окрім того, великі агрохолдинги, які вже зараз мають величезні обсяги угідь в оренді, швидко можуть потім її викупити. Тому що звичайний фермер не зможе з ними конкурувати на аукціонах, у нього немає коштів і можливості їх взяти під 2-3% річних, як у Європі. За новим законом, скупити можна не більше 15% сільськогосподарських земель області та 0,5% сільськогосподарських земель України (210 тис. гектар). І це в одні руки. Ми можемо взагалі втратити територію України, адже 72% цієї землі – якраз сільськогосподарська», – зазначив Сергій Євтушок.