СЬОГОДНІ: Неділя, 26.09.2021, 21:32

На Рівненщині понад 600 комерційних споживачів газу можуть залишитися без тепла

Понад 600 комерційних споживачів Рівненщини, що не мають дистанційних засобів обліку газу, можуть залишитися без тепла.

Більше 1200 комерційних вузлів обліку природного газу непобутових споживачів Рівненської області повинні бути оснащені засобами дистанційної передачі даних, відповідно до вимог Кодексу газорозподільних систем Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

У Постанові зокрема йдеться: «Власникам комерційних вузлів обліку природного газу (крім комерційних вузлів обліку, які встановлені на об’єктах побутових споживачів) забезпечити облаштування засобами дистанційної передачі даних власні комерційні вузли обліку».

Станом на вересень цього року засобами дистанційної передачі даних, що відповідають встановленим в Кодексі газорозподільних систем вимогам, оснащено близько 600 комерційних вузлів обліку природного газу, понад 470 комерційних вузлів обліку природного газу перебувають у процесі облаштування. І хоча у Постанові НКРЕКП вказаний кінцевий термін – 30 квітня 2019 року, ще понад 600 комерційних вузлів обліку дотепер не мають засобів дистанційної передачі даних.

Відповідно до Постанови Національної комісії передбачено поетапне оснащення вузлів обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних, починаючи з тих, річний обсяг обліку природного газу яких перевищує 3 млн м3.

Встановлення засобів дистанційної передачі даних проводиться на підставі технічного завдання або технічних умов на реконструкцію вузла обліку газу.

Для отримання технічного завдання або технічних умов на реконструкцію вузла обліку газу споживачам необхідно звернутись до фахівця по роботі з клієнтами в Центр обслуговування клієнтів АТ «Рівнегаз» за адресою м.Рівне, вул. Грушевського, 8. До заяви додати копії паспортів та довідку щодо режиму роботи газоспоживаючого обладнання, копію проектної документації.

Для облаштування ВОГ споживач може скористатися послугами фахівців, які мають відповідний досвід та кваліфікацію. Важливо, щоб вказані компанії виконали роботи під ключ, тобто здали ВОГ після оснащення АТ «Рівнегаз».

В зв’язку наближенням опалювального сезону 2019-2020 років для уникнення непорозумінь в подальшому безперервному забезпеченні газопостачання та на виконання Постанови Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 р. № 2494, споживачам газу необхідно вжити заходів щодо організації та облаштування належних комерційних вузлів обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних.

Тим, хто дотепер не виконав вимог Постанови НКРЕКП, повідомляємо, що у зв’язку з запровадженням в Україні ринку газу та проведенням щодобового балансування об’ємів газу АТ «Рівнегаз» не зможе провести пуск газу на об’єкти газоспоживання, які не облаштовані засобами дистанційної передачі даних в опалювальному сезоні 2019-2020 років.