СЬОГОДНІ: Неділя, 28.11.2021, 23:26

У пошуках цікавих ідей для впровадження на Рівненщині Віталій Коваль поїхав до Польщі

У пошуках цікавих рішень для впровадження на рідній Рівненщині, голова ОДА Віталій Коваль разом із делегацією від нашої області, поїхав до польського Любліна, де 23-24 вересня пройде VIII Конгрес ініціатив Східної Європи.

Серед іншого, очільник Рівненщини відвідав спеціальну інвестиційну зону «Технопарк». Дякуючи створенню цієї зони, Люблін з 2012 по 2019 рік збільшив бюджет міста з 250 до 500 мільйонів євро.

Суть «Технопарку»: влада Любліна перевела близько 200 га землі у формат соціально-економічної зони, забезпечила інфраструктуру і комунікації. Далі приватні інвестори вклали гроші, відкрили мале та середнє виробництво, офісні центри точно. Як наслідок з’явилися тисячі робочих місць, розпочався економічний розвиток міста, податки до бюджету Любліна потекли рікою.

За словами голови ОДА, створення «Технопарку» якнайкращим чином відобразилося і на роботі місцевого міжнародного аеропорту «Люблін». Побудований з нуля у 2012 році, сьогодні він обслуговує близько 500 тисяч пасажирів на рік. Щомісяця з нього здійснюється біля 350 вильотів.

«Як ви вважаєте, чи могли би ми запустити подібну соціально-економічну зону на Рівненщині, залучивши інвесторів? Адже у нас також є аеропорт, земля, а головне – велике бажання досягти позитивних економічних змін», – запитує Віталій Коваль.

Очільник Рівненщини запевнив, що продовжує шукати та аналізувати різні цікаві рішення для можливої реалізації в Рівненській області.

«Моє завдання тут – привезти максимальну кількість практичних для впровадження ідей, навести дружні зв’язки з потенційними європейськими інвесторами, які є учасниками VIII Конгресу ініціатив Східної Європи. Далі буде…», – каже голова ОДА.