СЬОГОДНІ: П’ятниця, 03.07.2020, 1:46

Під Рівним підприємство «Колор С.І.М» влаштувало мешканцям селища «екологічний геноцид»

На роботу підприємства «Колор С.І.М» та шкідливий запах від виробництва фарби вже не перший рік скаржаться мешканці селища Клевань, що неподалік Рівного.

Люди кажуть, що смердить тут по декілька разів на тиждень. Особливо, як спека або починає холодати. Як результат, жителі Клевані частіше почали хворіти. Не лише дорослі, а й діти.

«Я живу за 900 метрів від підприємтва «Колор С.І.М». Це просто жах. Вони здійснюють викиди кілька разів на тиждень, а саме в 22.00 і о 5-тій годині ранку. Запах неможливо передати словами. Це розчинник, отруйні гриби, фарба. Ти просто задихаєшся. У нас тримісячна дитина, яку ми чекали з дружиною 10 років. І вона зараз задихається. Ми її возимо в обласну лікарню постійно. Якби моя дружина була зараз тут присутня і побачила директора підприємства – я не знаю, щоб вона йому зробила! Бо це жах, так як ми мучимося, не спимо і не спить наша дитина», – розповідає клеванчанин Олександр Павлюк.

У рівненській райлікарні підтверджують, що значна частина проблем зі здоров’ям у місцевих мешканців виникла через діяльність тут цього підприєства. Ці забруднюючі речовини впливають на органи зору, дихання, кровотворення. Суміш забруднюючих речових, які викидаються, викликають онкозахворювання.

До слова, фахівцями Держпродспоживслужби спільно з працівниками державної лабораторії МОЗ в присутності мешканці Клеваня 20 серпня цього року було проведено лабораторно-інструментальні дослідження. В досліджених пробах виявлено перевищення гранчино допустимої концентрації толуолу в 1,3 рази. Це перевищує норму у декілька разів.

Своє законне право на чисте повітря мешканці громади готові відстоювати до переможного фіналу. Вже звернулися до екоінспекції, СБУ, президента та генпрокуратури. Тепер підготували заяву до суду і вимагають в Департаменту екології забрати виданий підприємству на 10 років дозвіл на викиди.

До слова, у Клевані кажуть, що остання інвентаризація викидів забруднюючих речовин проводилася в 2013 році. «Колор С.І.М» мали провести у 2018-му році інвентаризацію викидів забруднюючих речовин, однак цього не зробили.

Підтримує клеванчан і місцева влада.

«Як житель селища, теж відчуваю ці викиди. Вранці їду на роботу і чую цей запах. Війна триває вже неперший рік з ними. Селищна рада і депутати, звісно, на боці громади. Перемовин з керівництвом підприємства, ми не ведемо бо вони не йдуть на діалог. Писали ми неодноразово у різні інстанції, але на жаль, нас не влаштовують відповіді, які ми отримували. У п’ятницю, 6 вересня,одержали певний протокол, щодо шкідливих викидів. Результати невітішні. Тому 9 вересня збираємо позачергову екологічну комісію і можливо навіть сесію – будемо вирішувати дане питання. Раніше ми просто звертались у всі інстанції, а зараз маємо підтверджений протокол про забруднення повітря у селищі. Ймовірно ми будемо подавати до суду», – каже голова Клеванської ОТГ Дмитро Жовтянський.