СЬОГОДНІ: Середа, 22.09.2021, 17:03

Власник «Рівнетеплоенерго» Іван Надеїн: «Україна може диктувати свої умови РФ у газових питаннях»

Засновник групи компаній «Укртепло», власник ТОВ «Рівнетеплоенерго» Іван Надеїн в ефірі OBOZ TV прокоментував тристоронні газові перемовини між Україною, ЄС та РФ.

Він заявив, що для РФ дійсно найвигіднішим є підписання саме однорічного контракту, адже через рік вони планують запускати Північний потік-2, а Україні вигідний більш тривалий договір. Росіяни також проти максимальної імплементації європейських стандартів, за якими вони втратять певні важелі впливу.

Україна у свою чергу, за словами Івана Надеїна, бачить перспективу стати хабом між РФ та Європою і хоче перемістити точку збуту блакитного палива зі своїх західних кордонів на схід.

«Сьогодні є прямі контракти між РФ та ЄС, і Україна використовується виключно, як виконавець транспортування газу для «Газпрому», а ми хочемо стати повноцінним гравцем у цьому процесі. Саме тому зараз мова йде про тристоронні перемовинах, і саме тому Україна починає відстоювати свою позицію. Після 2013 року зроблено дуже багато для зміцнення енергетичної незалежності, і тому Україна може диктувати свої умови російським колегам», – каже Надеїн.