СЬОГОДНІ: Середа, 22.09.2021, 17:51

Дитина не хоче йти до школи: методи заохочення та поради від рівненського психолога

Фото ілюстративне

Якщо ваша дитина навчається в молодших класах, швидше за все, ви не раз зіштовхувалися з ситуацією, коли вона не хотіла збиратися та йти до школи.

У такому випадку важливо з’ясувати справжню причину її поведінки. Це може бути надмірна завантаженість у школі, проблеми з однокласниками або спосіб справлятися з негативними емоціями.

В таких моментах дуже важливо вчасно допомогти дитині. Головне не робити це надто наполегливо.

«Якщо мова йде про першокласників, то їхнє бажання йти до школи напряму залежить від батьків, саме вони формують мотивацію. Створюючи так би мовити свято. Коли дитина бачить, що батьки сумують чи хвилюються через школу, в них виникає думка, що школа – це погано. Саме через це дітям важко звикнути до нового середовища», – розповідає доцент кафедри практичної психології МЕГУ Ольга Іванюта.

Перш ніж сварити дитину за погані оцінки чи поведінку на уроках згадайте про те, що усі люди індивідуальні, і ваше чадо – не виключення.

В першачків існує проблема зі зміною занять та інтересів, адже їх вчили гратися в ігри, а потім раптом вимагають з них концентрації та посидючості. Допомогти дитині викликати інтерес до навчання можуть батьки, рідні, вчителі та шкільні психологи. Керуючись бажанням зрозуміти внутрішній світ вашого малюка, ви зможете знайти спосіб зацікавити його в навчанні.

«Ніколи не варто сварити дитину за оцінки. Бажання, щоб ваша дитина була у всьому ідеальною може не збігатися з її можливостями та спровокувати тяжкі наслідки у вигляді неврозу, заниженої самооцінки та навіть проблем з фізичним станом організму школяра. Головною метою батьків має стати визначення сильних сторін дитини та допомогти їй розвивати їх. Одні діти краще розуміють математику але їм не цікаве малювання, іншим навпаки, стануть до вподоби творчі заняття», – додає Ольга Іванюта.

Чи стикалися ви з підкупом дитини? Коли в батьків закінчуються аргументи та руйнуються усі важелі впливу, вони приймають рішення, що простіше підкупити дитину та отримати те, що вони вимагають, ніж щоразу шукати новий підхід. Психологи в один голос закликають не робити цього. Підкуп може завадити дитині розуміти вартість речей та цінність моральної близькості з батьками. Якщо простіше сказати, то так ви виховаєте егоїста та «матусиного синочка».

А як же мотивація? Це безумовно важливо, але робиться все значно простіше. Батькам необхідно поговорити з дитиною, з’ясувати її інтереси та бажання, а потім пообіцяти виконати її бажання в кінці навчального року. Також можна на вихідні влаштовувати сімейні поїздки чи розваги як винагороду за хорошу поведінку та оцінки. Така система працює не лише з учнями молодших класів, а й старшокласниками та допомагає дитині зблизитися з батьками.