СЬОГОДНІ: Четвер, 24.09.2020, 15:19

На енергоблоці №4 Рівненської АЕС тривають ремонтні роботи

На енергоблоці №4 РАЕС ремонтна кампанія – в активній фазі. Силами персоналу дільниці з ремонту турбогенераторів та дизельгенераторів цеху з ремонту електротехнічного устаткування енергоремонтного підрозділу здійснюється ряд робіт, важливих для безпечного функціонування підприємства.

Про це повідомляє прес-служба підприємства.

На дільниці з ремонту турбогенераторів та дизельгенераторів цеху з ремонту електротехнічного устаткування ЕРП РАЕС працює 26 фахівців. Персонал постійно задіяний у ході ремонтних кампаній на усіх чотирьох енергоблоках підприємства, зокрема виконують планові ремонти циркуляційних насосів блочних насосних станцій та високовольтних насосів градирень напругою 6 кВ. Під час ППР на енергоблоці №4 виконується середній ремонт турбогенератора ТГ-6 з виведенням ротора. Спеціалісти дільниці задіяні у роботах щодо усунення дефектів згідно з результатами проведеної дефектації на ТГ-6.

На сьогоднішній день атомники виконали переущільнення кінцевих частин на статорі ТГ-6. У ході реалізації поставлених завдань, виконано переущільнення статора з подальшим його опресуванням. Така операція проводиться раз у 8 років. На разі тут ще чекає процес збирання виводів, водопідводів, встановлення ізоляційних коробок на виводи.

Наразі, спеціалісти Рівненської АЕС активно готуються до приїзду шеф-інженера польської компанії-партнера «GE Power» (Республіка Польща), з якою підприємство успішно співпрацює тривалий час – на основі технологій польських колег було здійснено модернізацію статорів на енергоблоках-мільйонниках РАЕС.

Тож, метою приїзду іноземного фахівця є здійснення супроводу ремонтних робіт на ТГ-6, оскільки напередодні шеф-інженером «GE Power» проведено оцінку виконаної процедури дефектації на турбогенераторі, склавши відповідний акт, та надав рекомендації щодо усунення зауважень, згідно акта дефектації. Після усунення зауважень та завершення ремонту, працівники дільниці проведуть високовольтні випробування статора турбогенератора ТГ-6. Силами енергетиків буде здійснено ремонт торцевих щитів, газоохолоджувачів, збудників ВГТ-1, 2, ущільнення вала генератора. Окрім того, паралельно персонал дільниці виконує капітальний ремонт резервного ротора з ХАЕС на ремонтному майданчику в турбінному відділенні енергоблоці №3.

Вся низка завдань здійснюється згідно з встановленим графіком та у відведені терміни. Роботи виконуються якісно з дотриманням усіх норм та вимог з культури безпеки й охорони праці.

Довідково. «GE Power» – польська компанія, яка входить до складу корпорації General Electric та яка є одним зі світових лідерів в розробці реакторних технологій, виготовленні та модернізації електротехнічного обладнання для АЕС.