СЬОГОДНІ: Понеділок, 21.09.2020, 16:53

Першим заступником міністра освіти і науки України стане відомий науковець із Рівненщини

Костопільчанин, відомий у світі науковець із дослідження цивілізації майя Юрій Полюхович найближчим часом займе посаду Першого заступника міністра освіти та України.

Про це свідчить електронна декларація науковця розміщена в Єдиному державному реєстрі.

Зокрема, у розділі «Місце роботи», де зазначається місце роботи, місце майбутньої роботи, або проходження служби для кандидатів, він вказав «Міністерство освіти і науки України», а в підрозділі «Посада (або посаду, на яку претендуєте як кандидат)» міститься фраза «перший заступник міністра».

До слова, Юрій Полюхович вніс до декларації відомості про наявність авторського права на дисертацію «Політико-династична історія держави майя Баакаль за матеріалами корпусу епіграфічніх джерел Паленке (Лакамха)».

Довідково. Полюхович Юрій Юрійович – народився 1 листопада 1980 року у місті Костопіль Рівненської області.

Освіта: Березнівський лісовий коледж («Бухгалтерський облік і аудит») 1997-1999; Тернопільська академія народного господарства («Фінанси») 1999-2001; Магістратура в НаУКМА («Історія») 2001-2003; КНУ ім. Тараса Шевченка, аспірантура 2009-2012; Університет штату Каліфорнія (США), постдокторантура (2014-2016).

Робота: 2000-2010-ті  керівник секцій і семінарів на конференціях в університетах США, Латинської Америки, Європи. Здійснив десятки експедицій до Латинської Америки. Член Європейської асоціації дослідників культури майя. З 2008  директор туристичної компанії «Royal Adventures». Учасник найбільшого проекту з вивчення писемності майя «The Maya Hieroglyphic Database» при Університеті штату Каліфорнія (США). Співдиректор проекту з документації написів майя у штатах Кампече, Юкатан, Кінтана-Роо (Мексика). Заступник редактора наукового журналу «Glyph Dwellers» (США). Радник міністра освіти і науки України (2014-2016).