СЬОГОДНІ: Вівторок, 21.09.2021, 7:21

На енергоблоках Рівненської АЕС запроваджено безперервний контроль обладнання

В рамках Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України на енергоблоці №3 Рівненської АЕС введено в дослідну експлуатацію систему безперервного контролю маслонаповненого обладнання: блочного трансформатора Т-5, трансформаторів власних потреб 31Т, 32Т та резервних трансформаторів 2ТР, 3ТР, – повідомляє прес-служба підприємства.

Оснащення силового маслонаповненого обладнання головної схеми видачі потужності енергоблоку №3 РАЕС системою безперервного контролю сприятиме підвищенню безпеки, спрямованої на підтримання у працездатному стані силових трансформаторів, шляхом здійснення моніторингу у режимі «online».

Структурно СБК складається з трьох рівнів. Перший рівень це первинні датчики, які змонтовані на трансформаторах (датчики температури верхніх та нижніх слоїв масла в основних баках трансформаторів, датчики вологовмісту, адаптери контролю ізоляції, кільцеві електроди, апаратура та пристрої газо-вологоаналізу), призначені для відбору та передавання сигналів на другий рівень.

Другий рівень – блоки моніторингу, призначені для збирання, обробки та зберігання сигналів, отриманих від первинних датчиків першого рівня, з присвоєнням мітки реального часу, розрахунку технічних показників роботи та стану трансформаторів на базі математичних моделей та передавання інформації на третій рівень. В свою, чергу третій рівень – це шафа системна, в якій розміщено автоматизоване робоче місце (АРМ) оператора та обладнання блоку комутації мережі. АРМ виконує обмін інформацією з другим рівнем, резервування архівів, ведення баз даних, візуалізацію інформації, яка характеризує поточний стан трансформаторів.

Впровадження обладнання системи безперервного контролю силових трансформаторів головної схеми видачі потужності дозволить зменшити ризики відмов обладнання внаслідок швидкоплинних процесів та підвищити надійність енергоблоку №3 РАЕС, враховуючи тривалий термін експлуатації трансформаторів Т-5, 2ТР, 3ТР, 31Т, 32Т.