СЬОГОДНІ: Субота, 19.06.2021, 9:11

Рівнян запрошують взяти участь у Дубенській археологічній експедиції

З 15 липня в Дубно починає працювати археологічна експедиція, яка досліджуватиме рештки Підборецького монастиря (1592-1832), заснованого князями Острозькими.

На сьогодні від його споруд не залишилося жодних видимих слідів, але вже минулого року експедицією було відкрито і вивчено найбагатший археологічними знахідками об’єкт – смітник самого раннього етапу існування монашої обителі, а також залишки кахельної печі наземної будівлі та кілька підвальних споруд. Головною гіпотезою наприкінці тих робіт було ймовірне місце розташування храму.

Окрім монастиря, на цьому місці послідовно залишали сліди проживання: первісні мисливці наприкінці кам’яного віку, далі носії ще досить слабо вивченої на Волині землеробської культури мідного віку – нащадки однієї з хвиль тогочасних мігрантів з Прикарпаття, за ними носії загадкової для більшості наших археологів культури загальноєвропейського шнурового горизонту епохи бронзи а пізніше носії однієї з постшнурових археологічних культур – мєжановицької, потім носії кількох розділених в часі поколінь землеробських племен, останні з яких входили в культурний простір ранньої Скіфії та останніми перед довгою паузою до появи монастиря – слов’яни часів Володимира Великого, тож розкопки обіцяють бути дуже цікавими і непередбачуваними.

Якщо ви хочете стати співучасниками нових наукових відкриттів і спробувати те, що раніше могли побачити лише в документальних фільмах, то не зволікайте і звертайтесь. Робота знайдеться для всіх незалежно від віку і статі. Участь у розкопках – безкоштовна.

Фото з минулорічної експедиції можна оглянути в альбомі за посиланням.

Контакти: 

тел. 0673815092 Андрій;
тел. 0977707506 Юра.