СЬОГОДНІ: Субота, 20.08.2022, 1:59

Куди варто завітати цього літа: топ-5 замків на Рівненщині

Фото: Україна інформ

Усім, хто хоче почути захопливі історії про кохання, зраду, військові подвиги, варто хоч раз завітати у Рівненські замки.

Наше місто багате на історичну спадщину та захоплюючі краєвиди, тож якщо ви ніколи не були в замках, що на території області, журналісти “Рівненських новин” побудували для вас туристичний маршрут.

Вже давно найвідомішим на заході країни вважають Дубенський замок.

Розташований у місті Дубно, є одним із семи чудес України. Його збудував 1492 року Костянтин Острозький. На початку XVII століття його нащадок Януш Острозький перебудував твердиню в стилі пізнього ренесансу. Замок був добре укріплений. Зі сторони міста його захищав кронверк та глибокий рів, а з півдня та сходу природною перешкодою була річка Іква. Захищали будівлю 73 гармати. За всю свою історію Дубенський замок ніколи не був взятий приступом.

Наступним є менш відомий, але нічим не гірший замок князів Острозьких.

Це була резиденція князів Острозьких, одних із найбагатших магнатів Речі Посполитої у XIV-XVI століттях. Замок розташований у місті Острог. Його побудували на місці старовинного укріплення часів Київської Русі, яке зруйнували монголо-татари ще в 1241 році.

Неподалік Рівного розташувався Тараканівський форт.

Це оборонна споруда, що датується XIX ст. Розташована в районі села Тараканів Дубенського району. Будівля має форму ромба, сторони якого завдовжки сягають 240 метрів.

Нині найкраще збережений Троїцький монастир-фортеця.

Це не так релігійна споруда, як оборонна. Стіни монастиря сягають 1,5 м завтовшки і до 8 м заввишки. Розташований недалеко від Острога.

Найближче до Рівного розташувався замок Чарторийських.

Це був маєток волинського князя Федора Чорторийського. Розташований у місті Клевань. На початку XV ст. князь почав реконструкцію та добудову сімейного гнізда. Роботи тривали цілих 60 років.