СЬОГОДНІ: Середа, 28.07.2021, 7:48

Рівненська АЕС придбала обладнання від кращих світових виробників

Відповідно до «Програми природоохоронної діяльності НАЕК «Енергоатом» на 2017-2019 роки з метою реалізації заходів, спрямованих на реконструкцію та модернізацію еколого-хімічних лабораторій АЕС України з охорони навколишнього середовища, на Рівненську АЕС було закуплено ряд новітнього лабораторного обладнання.

Стан довкілля навколо РАЕС перебуває під пильним контролем спеціалістів еколого-хімічної лабораторії СОНС, які проводять лабораторні дослідження об’єктів навколишнього середовища (поверхневі та зворотні води, вода природна підземна, ґрунти) за 54 хімічними та фізико-хімічними показниками. Оперативний, ефективний та безперервний моніторинг за станом навколишнього середовища у зоні спостереження електростанції здійснює автоматизована система екологічного моніторингу АСКРС цеху радіаційної безпеки. Спеціалістами ЦРБ регулярно проводяться дослідження на вміст радіоактивних речовин у водоймах, атмосфері та ґрунтах.

Саме для підвищення якості моніторингу стану водного середовища і ґрунтів та вдосконалення діючих методів вимірювань, розширення кількості контрольованих показників стану навколишнього природного середовища, осучаснення аналітичного та лабораторного обладнання Компанією було прийнято рішення модернізувати усі еколого-хімічні лабораторії українських АЕС. На Рівненську АЕС було закуплено спектрофотометри Ulab, аналізатор рідини комбінований Toledo, деіонізатор води, сучасні аналітичні ваги та атомно-абсорбційний спектрометр. Останній прилад нещодавно введений в експлуатацію та вже себе зарекомендував на найвищому рівні.

Придбаний рівненськими атомниками прилад американської фірми Perkin Elmer, визнаного лідера в сучасному аналітичному приладобудуванні, є передовим інструментарієм для більш якісного лабораторного моніторингу. Він повністю автоматизований, високочутливий та високоефективний. Являє собою інтуїтивно-зрозумілу систему, здатну спростити шлях від зразка до результатів, навіть для найскладніших матриць.

Фахівці додають, що результати їхньої роботи у режимі онлайн на офіційному веб-сайті РАЕС є у вільному доступі. Також можна переглядати показники рівня радіаційного фону у зоні спостереження електростанції. Дані щодо стану навколишнього середовища як на промисловому майданчику РАЕС, так і в 30-кілометровій зоні спостереження електростанції є відкритими.