СЬОГОДНІ: Понеділок, 06.07.2020, 22:28

Перший в парламентських перегонах по Рівному – Муляренко

Офіційно стартувала виборча кампанія позачергових виборів у Верховну Раду, призначених на 21 липня. Як і раніше половина майбутніх обранців зайдуть у парламент за закритими списками, а ще 225 депутатів будуть обрані за мажоритарною системою на округах. Власне, суть позачергових виборів – перезапустити роботу головного законодавчого органу, змінивши там обличчя на нові, – пише РВ.

Мажоритарка

До завершення висування менше 10 днів, але кандидати чи то не поспішають, чи то прицінюються, порівнюють сили конкурентів і свої власні, але про себе заявляють обережно. Важливий округ за номером 152, що включає місто Рівне. Наразі ЦВК зареєструвала офіційно одного кандидата – рівнянина Олексія Муляренка, 43-річного очільника ОДА. Очевидно, що головним опонентом управлінця буде той, кого підтримає президентська партія “Слуга народу”. Але кандидатів, які поборються на округах Рівненської області, на з’їзді не назвали.

Списки

До 10 червня партії провели з’їзди та сформувати списки кандидатів у депутати. Тут уже можна знайти більше людей родом з Рівного, причому в різних політичних групах. Як-от Василь Берташ і Михайло Бузинарський – у списках “Опозиційна платформа – За життя”, Андрій Лозовий і Сергій Свисталюк – від Радикальної партії, Дмитро Соломчук, Олександр Салійчук – у списку “Слуги народу”. В першу десятку “Європейської солідарності” потрапила відома госпітальєрка Яна Зінкевич, а в “Голосі” – активістка Соломія Бобровська.

Самовисуванці можуть подавати документи до 20 червня. Загалом же останнім днем реєстрації кандидатів у депутати є 25 червня. Наступного дня у ЦВК відбудеться жеребкування та визначення номерів партій у виборчому бюлетені. До 30 червня учасники виборів ще мають змогу знятися із парламентських перегонів.