СЬОГОДНІ: Четвер, 18.08.2022, 11:37

На Рівненщині новий Чемпіон області з баскетболу

До «Фіналу чотирьох» Чемпіонату області з баскетболу серед чоловічих команд потрапили переможці зональних змагань. «Північ» представляв сарненський БК «Олімп», «Південь» – БК «Радивилів», а «Центр» діючий Чемпіон області, переможець Аматорської баскетбольної ліги «AMP Basket» та фіналіст АБЛ «Лавісс».

Саме останні дві команди і були фаворитами змагань. Щоправда, розіграти «золото» у фінальному матчі їм не судилося, адже «сліпий жереб» звів дві рівненські команди у півфіналі. Путівку до вирішального матчу здобув «AMP Basket», який переміг суперника з рахунком 79:72. В другому півфіналі БК «Радивилів» без проблем розібрався з БК «Олімп» 83:57.

У матчі за бронзові медалі БК «ЛАВІСС» обіграв сарненчан 80:66 та виборов третє місце.

Перед тим, як назвати чемпіона, варто зазначити, що команди «зональних груп» перебувають в дещо нерівних умовах. Зокрема, для того, щоб потрапити до «Фіналу чотирьох» Чемпіонату області, представникам групи «Центр» необхідно відіграти та дійти щонайменше до фіналу Аматорської баскетбольної ліги, а це повноцінний сезон, який триває майже пів року, і команда грає за цей час більше двадцяти ігор, тож, відповідно, і фінансове навантаження на спонсорів клубів АБЛ є більшим. А от на «Півночі» та «Півдні» конкурентів, власне, самих баскетбольних клубів набагато менше, тож, відповідно, і кількість «відбіркових матчів» там на порядок менше, що дозволяє спонсорам клубів на ці декілька матчів залучити сильних та досвідчених гравців з-за меж області. Саме цим і скористався БК «Радивилів». В підсумку у вирішальній грі за золото Чемпіонату області вони обіграли діючого володаря трофею «AMP Basket» з рахунком 86:79 та здобули звання найсильнішого чоловічого аматорського клубу Рівненщини.