СЬОГОДНІ: Понеділок, 01.06.2020, 8:52

Одіозний священник із Рівненщини пожалівся на місцеве СБУ до Державного бюро розслідувань

Скандально відомий протоієрей РПЦ в Україні (УПЦ МП) Віктор Земляний, якого СБУ підозрює у розпалюванні ненависті на релігійному грунті звернувся до новоутвореного Державного бюро розслідувань із скаргою на дії Управління СБ України в Рівненській області, – про це пише «Релігійна правда».

Видання повідомляє, що 7 травня 2019 року Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження за ч.1 ст. 372 ККУ (притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності – ред.) стосовно дій працівників Рівненського УСБУ.

Відомо, що у рамках цієї справи правоохоронці, 17 травня вже допитали священника як свідка.

Віктор Земляний – настоятель Свято-Воскресенського храму в Острозі. Він також очолює відділ з питань врегулювання міжконфесійних конфліктів при Рівненській єпархії РПЦвУ, який займався питаннями переходів з МП до УПЦ КП.

У грудні 2018 року на допити до СБУ було викликано 13 священиків з Рівненської та одного з Поліської єпархій РПЦвУ. Отець Віктор був серед них.

Пізніше, 12 березня, СБУ вручила Земляному повістку на допит як свідку. Під час двогодинної розмови зі слідчим священик отримав повідомлення про підозру за статтями ч. 1 ст. 161 – Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії та ч. 1 ст. 300 – Ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості.

Проте 28 березня Рівненський міський суд відхилив клопотання про обрання міри запобіжного заходу Земляному.

В РПЦвУ називають справу проти Земляного – «переслідуваннями за релігійною ознакою». Проте, як зауважили на Telegram-каналі «Єдина Помісна», це відбувається лише через політику, якою тривалий час займався «батюшка-політрук».