СЬОГОДНІ: Четвер, 30.06.2022, 9:45

На Рівненській АЕС знову побувала інспекція МАГАТЕ

В період 7-8 травня на Рівненській АЕС відбулась планова інспекція Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) в рамках Угоди між Україною і МАГАТЕ про застосування гарантій до всього ядерного матеріалу відповідно до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

До складу інспекції увійшли інспектори МАГАТЕ Тудор Лаврік та Чєрасела Емілія Уржан, які здійснили перевірку свіжого ядерного палива в сховищах свіжого палива енергоблоків №№1, 2 та №№3, 4 РАЕС; встановили печатки EOSS/металевих на транспортному каналі, ковпаку реактора, плитах перекриття басейну витримки енергоблоку №2 електростанції.

Також фахівцями приладом ICVD перевірено відпрацьоване ядерне паливо в БВ енергоблоку №2; печатки EOSS/металевих на транспортному каналі, ковпаку реактора, плитах перекриття БВ енергоблоку №1 та печатки, що були встановленні на енергоблоках №№1, 2 при попередніх інспекціях МАГАТЕ.

Усі роботи виконувались за участю головного спеціаліста – державного інспектора Інспекції на РАЕС Держатомрегулювання Віталія Малютяка.

По завершенню перевірки у ході дебрифінгу обговорено результати проведення інспекції та терміни проведення наступної інспекції на РАЕС.

Як зазначив начальник лабораторії ядерного палива відділу ядерної безпеки РАЕС Борис Ястремський, інспекція пройшла успішно, без зауважень та у заплановані МАГАТЕ терміни.