СЬОГОДНІ: Четвер, 26.05.2022, 23:13

Відома рівненська поетеса Ірина Баковецька: «Чому я голосуватиму за Порошенка»

Я повністю аполітична людина. Більше того, я – «вузькопрофільний» спеціаліст – культурна діячка (ще й в третьому поколінні – бабуся, мама). Навіть всі мої три спеціальності трьох ВУЗів безпосередньо чи дотично пов’язані з культурою, творчістю, мистецтвом. Тому про цю «кухню» я знаю все. Можливо я теж би була в ейфорії від будь-яких рухів, рішень, дій кумирів мільйонів: акторів, музикантів, представників шоу-бізнесу, коміків тощо. Але знаю одне, що вони залишаються Майстрами, геніями чи богами виключно на сцені!

Через те і існують вистави, концерти і програми, щоб люди могли відпочити від реальності, отримати моральне задоволення, відійшовши від справ, поринути в інше життя – віртуальне, короткочасне, але таке кардинально інше, ніж нудна щоденна рутина. Але це не реальність! І кумир мільйонів зовсім інший на сцені, ніж у повсякденному житті. І так має бути! Потрібно зрозуміти, що письменник, який пише про війну, відтворюючи всі відчуття втрат і описуючи, як стріляють «гради» не готовий бути міністром Збройних сил України, і жоден музикант жодного гурту, який співає про біль розлуки чи розбите серце навряд чи годиться в міністри охорони здоров’я…

Культурний діяч – це людина, яка живе двома життями: своїм і свого героя! Знаєте, як відбувається процес виходу хорового колективу на сцену? Всі прибігають за півгодини до виступу на розспівку – в кросівках і джинсах, находу знімаючи кофти, мажуть під руками сухим дезодорантом, щоб не смерділа концертна блуза (бо ж всі спішили, бо ж вискочили з роботи «на годинку»). І ось на сцені шикарний, спокійний, «глибокодихаючий» жіночий хор у довгих плахтах-спідницях з важкого мокрого шовку…але поверх джинсів і кросівок. Бо ж потім дівчата далі побіжать по своїх справах, у яких вони компетентні і «з’їли зуби», адже працюють по двадцять років у своїх сферах.

Як культурна діячка можу стовідсотково запевнити, що за останні три роки в Україні дуже велика увага приділяється розвитку культури. Активно створюється українське кіно, музика, реалізовуються цікаві культурні громадські проекти, а також проекти пошуку талантів та відкриття нових імен у вітчизняній культурі, видаються книги, бо ж читати модно! Шкода, правда, що суспільство наше в основному – це суспільство споживачів ковбаси. Але відкрию для «таких» секрет – хто би не був президентом, не буде у нас її вдосталь, бо все одно прийдеться ходити в туалет!

Я надзвичайно поважаю тих людей, які займаються своєю справою в межах власної компетентності. Думаю, при великому бажанні Порошенко міг би мати ціле музично-театральне шоу (до речі, набагато потужніше, як у Поплавського)))) Але є великі футбольні стадіони і маленькі двори із саморобними футбольними воротами – і, доречі, там, і там називають це грою у футбол…

Джерело: Ірина Баковецька