СЬОГОДНІ: П’ятниця, 20.05.2022, 9:51

Перемога Зеленського на виборах стане «стрибком у невідомість» – у Франції розкритикували візит коміка до Макрона

Фото: Reuters

Вчора, 12 квітня президент Франції Еммануель Макрон по черзі прийняв у себе Володимира Зеленського та Петра Порошенка – учасників другого туру президентських виборів в Україні, пише авторитетна щоденна французька газета Le Monde. Для українських політиків візит до Парижа став приводом нагадати про свою вірність західному курсу. Єлисейський палац же скористався нагодою, щоб розгадати загадку Зеленського, чиї політичні наміри все ще залишаються розпливчастими, відзначає видання.

За інформацією видання, ініціатором зустрічі виступила команда Зеленського. «Інтерес молодого кандидата, який мріє стати«українським Макроном», очевидний: продемонструвати близькість до популярного на Україні лідера, затвердити свою значимість на міжнародній арені, а також нагадати, всупереч карикатурам, що зображають його російською маріонеткою, про свою вірність Заходу», – зазначає видання.

За словами газети, спочатку Єлисейський палац вважав за краще не задовольняти прохання Зеленського, оскільки зустрічі з кандидатами на пост глави держави не є для президента Франції звичайною практикою і трапляються досить рідко. Однак коли домовлятися про зустріч з Макроном став і чинний президент України Петро Порошенко, лідер Франції погодився прийняти його у себе, запланувавши також і зустріч із Зеленським, «щоб не створювати враження покровительства одного табору». На думку французької сторони, вибір штабу Зеленського упав на Париж через підтримку Берліном кандидатури Порошенка.

Для Єлисейського палацу консультації зі штабом Зеленського стали можливістю «нагадати про зобов’язання Франції щодо України» в якості учасника групи по врегулюванню ситуації на сході країни, а також «нагадати, що і Україна повинна докладати зусилля» для встановлення миру на Донбасі, йдеться в повідомленні, опублікованому адміністрацією Макрона у четвер. Як нагадує видання, встановлення режиму припинення вогню на сході України вказується Зеленським як пріоритет майбутньої політики, однак його проект по залученню до формату «Нормандської четвірки» Вашингтона і Лондона навряд чи знайде підтримку у інших членів групи – Москви, Парижа і Берліна.

Іншими словами, зустріч надала французькій владі шанс «розгадати загадку» нового гравця на українській політичній сцені, чиї наміри, в тому числі, щодо донбаського конфлікту, залишаються досить «розпливчастими», зауважує Le Monde. За словами видання, ймовірна перемога Зеленського на виборах стане «стрибком у невідомість» не тільки для України, але і для партнерів Києва на міжнародній арені.

За підсумками зустрічі із Зеленським «Єлисейський палац утримався від винесення будь-якого вердикту», обмежившись публікацією фотографії з усміхненим українським кандидатом, підкреслює газета, нагадуючи, що перше «дипломатичне хрещення вогнем» на початку цього року закінчилося для Зеленського «провалом». На зустрічі з дипломатами західних країн в Києві новоспечений політик виразно відчував себе «не в своїй тарілці» і демонстрував нездатність обговорювати питання, що виходять за рамки «розлогих декларацій про наміри».

У той же час «завсідник» Єлисейського палацу Петро Порошенко, який прибув в Париж після зустрічі з Ангелою Меркель в Берліні, у ході зустрічі всіляко демонстрував своє взаєморозуміння з Еммануелем Макроном, пише газета. Як глава держави, Порошенко отримав право на більш привітний прийом, ніж той, що був наданий Зеленському – український президент був зустрінутий Національною гвардією.