СЬОГОДНІ: П’ятниця, 20.05.2022, 10:10

Колишнього заступника голови Рівненської ОДА екстрадують в Україну 15 квітня

Екстрадиція в Україну екс-заступника голови Рівненської ОДА, українського бізнесмена Дмитра Крючкова, якого правоохоронці підозрюють у розкраданні коштів низки енергетичних компаній, призначена на понеділок, 15 квітня.

Нагадаємо, що навесні минулого року Крючкова затримали в Німеччині за запитом Національного антикорупційного бюро України (НАБУ). Незабаром його випустили під заставу, однак потім він погодився на процедуру екстрадиції і знову був ув’язнений.

Після прибуття Дмитра Крючкова до Києва,  згідно з українським законодавством, протягом 48 годин суд повинен буде обрати для нього запобіжний захід і визначити суму грошової застави.

Дмитро Крючков із лютого по липень 2005 року працював заступником голови Рівненської ОДА. Головував тоді в облдержадміністрації нині покійний Василь Червоній. Крючкову тоді було 27 років, і поза очі його називали Гаррі Поттер через зовнішню схожість з літературним героєм.

Вже тоді, перебуваючи на чиновницькій посаді на Рівненщині Дмитро Крючков мав проблеми із Законом і через це був змушений залишити посаду заступника голови ОДА. У 2005 році, працівники Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України запідозрили його у заволодінні чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем. Головне слідче управління МВС України навіть порушило стосовно Крючкова кримінальну справу. Посилаючись на таємницю слідства, поліція подробиць злочинів не повідомляла. Але довести провину Крючкова так і не зуміли.