СЬОГОДНІ: П’ятниця, 01.07.2022, 20:40

Переможцем обласної премії Свєшнікова став художник-реставратор

Сьогодні на засіданні комітету із присвоєння премії імені Ігоря Свєшнікова в галузі охорони культурної спадщини краю під головуванням першого заступника голови обласної ради Сергія Свисталюка обрали переможця конкурсу. Три кандидати претендували на премію в 10 тисяч гривень.

Зокрема, художник-реставратор КЗ «Культурно-археологічний центр «Пересопниця» Олексій Войтюк, провідний інженер-програміст відділу фондів КЗ «Рівненській обласний краєзнавчий музей» Дмитро Маслов, завідувач Музею книги та друкарства КЗ «Державний історико-культурний заповідник м. Острог» Світлана Позіховська.

Член комітету, голова постійної комісії обласної ради з гуманітарної політики Алла Черній підтримала Олексія Войтюка зауваживши, що його внесок в розвиток культурної спадщини краю дуже великий не лише для області, але й в цілому для України.

Так, п’ять голосів членів комітету отримав Олексій Войтюк. Він і став лауреатом обласної премії.

Олексій Петрович Войтюк народився 1985 року. У 2007 році закінчив Рівненський інститут слов’янознавства Київського славістичного університету за спеціальністю історія. З 2009 року працював у Рівненському обласному краєзнавчому музеї . За роки роботи у сфері охорони культурної спадщини він був учасником багатьох охоронних археологічних розкопок на території Рівненської області. Зокрема 2013-2018 рр. отримав Відкриті листи на проведення археологічних розвідок та розкопок на пам’ятках різних періодів на Рівненщині. Показовою стала рятівна археологічна експедиція у криптах костелу Благовіщення Пресвятої Діви Марії римсько-католицької церкви Луцької дієсцезії у смт. Клевань Рівненського району проведена у 2017 році. Результатом якої, окрім перепоховання останків, було сформовано виставку «Клеванська старовина».

У 2018 році він став один із співавторів виставки «Кахлі Волині XV-XVIIIст.». Окрім того, Олексі Войтюк має 51 публікацію в галузі охорони культурної спадщини.

Нагадаємо, що премія Ігоря Свєшнікова присуджується до дня пам’яток історії та культури щорічно відповідно до рішення обласної ради від 9 грудня 2055 року №704 зі змінами.