СЬОГОДНІ: Вівторок, 21.09.2021, 8:42

З Москви нам повідомляють про майбутнє формування коаліції між Бойко, Тимошенко і іншими – Порошенко про спроби російського втручання у вибори

Президент Петро Порошенко в ефірі телеканалу ICTV наголосив, що Росія не припиняє спроб повернути Україну під свій вплив, намагаючись і під час виборів нав’язувати зручні для неї коаліції між політиками та політичними силами.

Президент підкреслив, попередні прем’єри і міністри, які зараз їздять в Москву і дуже чітко координуються один з одним, Україні вішали на шию ярмо у вигляді зобов’язань купувати 52 млрд куб. газу в рік. Він нагадав, що в 2017 році Україна спожила 14 млрд кубічних метрів газу замість 52 млрд, в 2018 році – 10,5 млрд.

«Я наголошую, якщо ми пройдемо точку неповернення 2019 року, то в 2021-2022 роках Україна стане енергетично незалежною. Ми припинимо імпортувати газ. Це буде результатом нашої позиції з енергетичної незалежності, енергетичної ефективності», – підкреслив він.

Він також наголосив, що на це спрямована монетизація субсидій, підвищення енергоефективності, інтеграція в Європейську енергетичну систему. Все це кроки, які звільняють Україну від залежності від Москви.

«І вони налякані. Ще виборів нема, а вони вже побігли – Бойко з Медведчуком говорити з Медведєвим. Вони не говорять, щоб звільнити наших військових, вони не говорять вивести окупаційні війська, вони не говорять про припинення війни. В них нема з Росією інших тем розмови, крім закупівлі газу. І звідти, з Москви вони присилають меседжі, повідомлення, що вони готові вже будуть сформувати коаліцію між Бойко, Тимошенко і іншими», – сказав Президент.

Він наголосив, що саме тому так важливі ці вибори.

«Тому ми більше не допустимо, щоб в Росії вирішувалась доля України. Наголошую – ми здатні самі забезпечити захист українських інтересів», – зазначив Глава держави.

Він також підкреслив, що повернення України назад до будь-яких союзів з Росією прирікає українську економіку на зупинку розвитку.

«Ми не зможемо розвивати власну економіку, бо економіка не буде конкурентноздатною», – наголосив Президент.

Глава держави особливо підкреслив, що нашим спільним завданням є подолання бідності. Він підкреслив, що в цьому напрямку вже зроблені рішучі кроки. За його словами, 25 березня завершилась процедура індексації пенсій, завершився перший етап виплати компенсацій пенсіонерам, які отримують найнижчі пенсії, і виплата монетизованих субсидій.

Президент також наголосив, що такі самі заходи заплановані і на квітень.

«Це ті можливості, які з’явилися в економіці, як результат тих реформ, які були проведені у перші п’ять років», – зазначив Президент, додавши, що «бідність аж ніяк не менший ворог для України, ніж Путін».