СЬОГОДНІ: Середа, 10.08.2022, 12:07

Петро Порошенко анонсував подальше зростання пенсій

Президент Петро Порошенко в ефірі одного з телеканалів заявив, що в 2017 році було прийнято рішення про проведення щорічних індексацій пенсійних виплат для забезпечення їх зростання.

«На сьогоднішній день, крім оборони держави і ви знаєте, що наша команда зробила для оборони, крім зовнішньої політики і ви знаєте, що ми зробили, питання подолання бідності, боротьби з бідністю стає, якщо хочете питанням національної безпеки держави. А це вже пряма компетенція Президента», – наголосив Порошенко.

«Ми розуміємо, що на сьогоднішній день ті, хто найбільше постраждав від російської агресії – це пенсіонери. Бо мінімальна заробітна плата зростає, середня заробітна плата зростає, соціальні виплати зростають. Пенсійні виплати підвищуються повільніше. Саме тому, в 2017 році було прийнято рішення про проведення щорічних індексацій. Це наш перший постріл у боротьбі з бідністю», – підкреслив він.

Водночас Глава держави зауважив, що зрозуміло, що цього замало і особливо для тих, хто отримує мінімальну пенсію, а це ті, хто має стаж, але працювали санітарками, прибиральницями і отримували найнижчі зарплати.

Президент нагадав, що проведення індексації та виплата компенсацій таким категоріям пенсіонерів стала можливою за рахунок коштів, які надійшли до бюджету Пенсійного фонду від розмитнення так званих євроблях.

«Ця сума склала 13,6 млрд грн. Це означає, що кожен пенсіонер, який отримує мінімальну пенсію, отримає 2410 грн.», – зазначив він.

«Ми на сьогоднішній день будемо продовжувати пріоритети пенсіонерів при реалізації соціальної політики», – підкреслив Петро Порошенко. Він додав, що економічне зростання в Україні дозволяє з оптимізмом дивитись на вирішення цього питання.

«Зростання економіки буде відображатись не просто в цифрах, індексах, рейтингах, а точно має відображатись на кишені українців», – підкреслив Президент.

Глава держави також зазначив, що проведено монетизацію субсидій і вже люди почали отримувати субсидії живими грошима. За його словами, це дає можливість громадянам заощаджувати на споживанні послуг, а різницю від сплачених коштів за газ залишати собі.

За його словами, також будуть підвищені виплати багатодітним родинам на кожну третю і наступну дитину. Відповідне рішення було прийнято Кабінетом міністрів, зауважив він.

Петро Порошенко зазначив, що опоненти звинувачують його у підкупі виборців, називаючи так підвищення виплат пенсіонерам, багатодітним родинам і військовим. Він також зазначив, що не збирається припиняти підвищення соціальних виплат та підвищувати соціальні стандарти життя.

«Це позиції, по яким ми компромісу шукати ні з ким не будемо», – підкреслив Президент.

Глава держави нагадав, що перші п’ять років ми захищали країну від банкрутства і дефолту:

«Ми відвели загрозу дефолту, ми зберегли контрольований дефіцит бюджету, стабілізували банківську систему. Ми створили надійний економічний фундамент для економічного прориву».

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко не виключив виплату 13-ї пенсії людям, які отримують мінімальну пенсію.