СЬОГОДНІ: Неділя, 26.09.2021, 4:19

На Рівненщині видано 28 аграрних розписок на суму 281 мільйона гривень

Вже другий рік в Рівненській області успішно реалізовується проект впровадження аграрних розписок, що відбувається в рамках реалізації Програми з розвитку фінансування агросектору Міжнародної Фінансової корпорації (IFC), яка входить до Групи Світового Банку.

З початку впровадження проекту в області видано 28 аграрних розписок на загальну суму 281 млн грн. У поточному році вже оформлено 12 аграрних розписок на суму 157,7 млн грн.

Запровадження аграрних розписок має на меті покращити та спростити доступ до фінансування малих та середніх агровиробників, зокрема фермерів, та дає можливість агровиробникам отримати доступне кредитування під заставу майбутнього врожаю. В області в якості застави вже апробовано майбутній врожай таких культур, як кукурудза, соняшник, пшениця, горох, соя, ріпак, ячмінь тощо.

Агровиробник, фермер і навіть одноосібник, який має у власності чи користуванні земельні ділянки сільськогосподарського призначення та займається рослинництвом та тваринництвом, за допомогою аграрної розписки під заставу майбутнього врожаю може отримати не лише кошти.

На сьогодні багато дистриб’юторських компаній, виробників та постачальників під аграрну розписку надають агровиробникам насіння, добрива, засоби захисту рослин, пальне, саджанці і навіть сільськогосподарську техніку. Зернотрейдери та переробні підприємства готові надавати авансові платежі за сільськогосподарську продукцію, що буде поставлена за аграрною розпискою в майбутньому.

Агровиробник за отримані кошти чи надані матеріально- технічні ресурси може розрахуватися як частиною вирощеного врожаю, уклавши товарну аграрну розписку, так і коштами, що виручені після реалізації сільськогосподарської продукції (фінансова аграрна розписка).

Зокрема, у Рівненській області на даний час більше 40 банків, фінансових установ, підприємств та представництв багатьох національних компаній готові надавати кошти та матеріально-технічні ресурси агровиробникам за аграрними розписками. З переліком зазначених компаній можна ознайомитись в рубриці «Аграрний ринок».

За додатковою інформацією щодо оформлення аграрних розписок можна звернутися до координатора проекту «Аграрні розписки в Україні» у Рівненській області Тараса Веремейчика (тел. +38(097)8063183, +38(099)9124526) або безпосередньо до представника компанії, що зазначена в переліку.