СЬОГОДНІ: Середа, 22.09.2021, 16:53

Кучерук і депутати рівненської «Батьківщини» перешкоджають реєстрації новоствореної Православної церкви України?

Минулої п’ятниці відбулося засідання Рівненської облради і одним із перших питань порядку денного став розгляд звернення до Президента України щодо реєстрації єпархій Православної церкви України Міністерством культури України. Однак прийняттю такого рішення всіляко заважали представники фракції ВО «Батьківщина» та, навіть, намагалися зірвати засідання, – повідомляє видання Бізнес-медіа.

Один із авторів звернення депутат Олександр Савчук зазначив, що затягування реєстрації єпархій новоствореної ПЦУ схоже на операцію російських спецслужб. Бо ж юридично Українська православна церква Київського патріархату вже перестала існувати, натомість нові єпархії ПЦУ Міністерство культури досі не зареєструвало.

Голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко підтвердив слова пана Савчука підкресливши, що Мінкульт справді зволікає із реєстрацією, не надаючи на це жодних ґрунтовних причин.

Представники ж фракції ВО «Батьківщина» всіляко намагалися завадити процесу розгляду питання. Голова фракції червоносердечних Микола Кучерук, навіть, демонстративно полишив своє депутатське місце та видершись до трибуни криками про «злочинну владу» намагався зірвати голосування та вимагав перейти до розгляду інших питань. Однак зробити це йому не вдалося, звернення депутати підтримали, хоч і з мінімальною кількістю голосів – 36 за із 56 присутніх.

Показово, що тринадцять із чотирнадцяти присутніх представників ВО «Батьківщина» відмовилися підтримати процедуру реєстрації та становлення Православної церкви України. Серед них – і екс-голова обласної ради від партії Юлії Тимошенко – Микола Драганчук.

Саме він, займаючи крісло №1 заледве не зізнався у коханні керівнику Російської православної церкви в Україні Митрополиту Онуфрію під час візиту останнього до Сарн. Тоді Онуфрій прибув на Рівненщину із неабияким пафосом – на гвинтокрилі, а дорогу до місцевого Свято-Покровського собору йому вистелили живими квітами.

«Поліський край, як і всі вірні Української Православної Церкви, віддані своєму предстоятелю та бажають миру, злагоди і добрих відносин між Церквою та владою», – заявив тоді «бютівець» Микола Драганчук (з букетом квітів у руках).

Очевидно, що така відданість депутатів від «Батьківщини» Московському патріархату не залишається без подяки з боку церковників. За таку послідовну та щиру позицію представники Російської православної церкви в Україні (раніше УПЦ МП) активно допомагають у проведені агітаційної кампанії однієї із кандидаток у Президенти.