СЬОГОДНІ: П’ятниця, 01.07.2022, 20:23

Рівненщину відвідали інспектори МАГАТЕ

На Рівненській АЕС завершилася інспекція Міжнародного агентства з атомної енергії, яка здійснює контроль щодо застосування гарантій до ядерного матеріалу в рамках Угоди між Україною та МАГАТЕ у зв’язку з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Перевірка проводилась на початку березня на енергоблоках №№1, 2 інспекторами МАГАТЕ Сарах По та Франческо Кейроло. Фахівці здійснили перевірку свіжого ядерного палива в сховищі свіжого ядерного палива енергоблоків №№1, 2, встановлення печаток EOSS/металевих на транспортний канал, ковпак реактора, плит перекриття басейну витримки енергоблоку №1, зняття таких же печаток на енергоблоці №2. Зокрема інспекторами здійснено перевірку приладом ICVD відпрацьованого ядерного палива в басейні витримки на енергоблоках №№1, 2 та проведено перевірку печатей, що були встановленні на енергоблоках №№1, 2 при попередніх інспекціях МАГАТЕ.

Усі роботи виконувались за участю головного спеціаліста – державного інспектора Інспекції з ядерної безпеки на РАЕС Віталія Малютяка. На дебрифінгу обговорювалися результати інспекційної перевірки та терміни проведення наступної.

Як зазначив начальник відділу ядерної безпеки РАЕС Вадим Борис, інспекцію проведено у встановлені терміни та в повному обсязі. Цілі інспекції досягнуті – підтверджено інспекторами МАГАТЕ.

Варто відзначити, перша перевірка РАЕС експертами ОСАРТ МАГАТЕ відбулася у 1988 році та стосувалась питань експлуатаційної безпеки енергоблоку №3. Більш як тридцятирічний досвід дає підстави стверджувати – Рівненська АЕС експлуатується професійно.