СЬОГОДНІ: Четвер, 24.09.2020, 14:06

На Рівненщині бюджет «Батьківщини» наповнювався підставними людьми

Мешканці Рівненщини торік, відповідно до фінансового звіту партії «Батьківщина», загалом перерахували партії понад 700 тисяч гривень. Однак, у списку пожертводавців переважно ті, хто нічого не знає про такі свої благодійні внески. Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми: корупція в деталях».

Так, зокрема, пенсіонер Василь Лендел із міста Костопіль у липні минулого року нібито перерахував декількома траншами майже 40 тисяч гривень партії «Батьківщина».

Проте сам чоловік не підтвердив це журналістам – пенсіонер, якого журналісти застали вдома, вперше від них почув, що жертвував партії якісь гроші.

– Я до того ніякого стосунку не маю.

– Тобто ви не перераховували нічого?

– Гроші? Якби я перерахував – в мене були б чеки.

Також, Василь Лендел назвав прізвища тих, хто на його думку міг би бути причетним до перерахування коштів на користь «Батьківщини» від його імені і без його згоди. Серед них, голова Рівненської обласної партії «Батьківщина», депутат обласної ради Микола Кучерук.

На думку журналістів, це може свідчити про маніпуляції із передвиборним фондом, коли через нібито пожертви громадян легалізуються гроші сумнівного походження, яке політики воліють не розкривати.

Днями, Державне бюро розслідувань відкрило провадження щодо ймовірної легалізації коштів партією «Батьківщина» та її регіональними організаціями.

Можливо, з цієї причини декілька днів тому Кучерук, який до речі проживає у тому ж таки Костополі, опублікував на своїй сторінці у Фейсбуці пост про те, що у нього можуть бути обшуки.

Продовження буде….