СЬОГОДНІ: Четвер, 26.05.2022, 23:20

Дехтярчук вимагає від правоохоронців навести лад із функціонуванням ігрового бізнесу на Рівненщині

З питанням законності функціонування ігрового бізнесу у містах Рівненщини сьогодні на брифінгу у Верховній Раді України виступив народний депутат Олександр Дехтярчук.

«Останнім часом як гриби після дощу, «виростають» ігрові клуби. Ледь не щомісяця з’являються вивіски із написанням «Ігровий клуб», «Лото», чи інші назви «азартного змісту. На сьогодні значна кількість таких закладів функціонують під виглядом операторів державних лотерей хоча метою Закону України «Про державні лотереї в Україні» було створення сприятливих умов для розвитку лотерейного ринку виходячи із принципів державної монополії на випуск і проведення лотерей, забезпечення потреб державного бюджету, прав, і законних інтересів громадян», – каже депутат.

Крім цього, прийнятим Законом було передбачено, що регулятор лотерейного ринку – Міністерство фінансів розробить до нього ліцензійні умови, які, з одного боку, регламентуватимуть кожен із аспектів випуску лотерей,з іншого – пропишуть механізми контролю операторів з боку держави. Однак, через тривале розроблення ліцензійних умов, які були затверджені постановою Кабміну лише у 2017 році, та відсутність контролю з боку держави утворилась мережа нелегальних гральних закладів.

«Наразі досить розповсюдженими стали випадки встановлення у приміщеннях колишніх гральних закладів та казино автоматів, комп’ютерної техніки та обладнання локальних мереж з можливістю доступу до мережі інтернет. В дійсності автомати продовжують витягати з кишень українців останні гроші, руйнуючи сім’ї та долі людей. Часто клієнтами цих закладів є підлітки», – зазначає Дехтярчук.

На думку нардепа, боротися з нелегальним азартним бізнесом в Україні можна лише одним способом – встановленням жорсткого контролю збоку правоохоронних органів та територіальних громад.

«Зважаючи на численні звернення виборців з мого округу я звертаюсь до МВС України Арсена Авакова та Начальника Національної поліції України Сергія Князева з вимогою вжити органам Національної поліції дієвих заходів щодо перевірки гральних закладів, дотримання ними вимог чинного законодавства у своїй діяльності, виявлення фактів незаконного функціонування підпільних ігрових клубів, а також встановлення можливої причетності до даного грального бізнесу корумпованих представників органів влади і силових структур та притягнення винних осіб до відповідальності відповідно чинного законодавства» – зауважив народний депутат.