СЬОГОДНІ: Четвер, 09.12.2021, 15:46

Рівненщина входить в ТОП-5 областей, за кількістю населених пунктів, де оновлена нормативна грошова оцінка

Рівненська область по всіх 1026 населених пунктах забезпечена актуальною нормативною грошовою оцінкою. У 2018 році повторно розроблені технічні документації з нормативної грошової оцінки земель 238 населених пунктів області.

Рівненська область входить в ТОП-5 областей України, із найбільшим відсотком поновлення НГО земель населених пунктів (74 % до потреби). Станом на 01 січня 2019 року у Рівненській області 268 населених пунктів потребують оновлення НГО, з них на сьогоднішній день: 50% – розроблено і затверджено, інші перебувають у стадії розробки.

«Так як НГО землі є базою оподаткування земельним податком хочу звернути особливу увагу на те, що місцевим радам потрібно заздалегідь подбати про розроблення технічної документації з НГО земель населених пунктів, адже відповідно до ст. 18 ЗУ «Про оцінку земель» НГО земель проводиться не рідше ніж раз на 5-7 років. Часто виникає ситуація, що місцева рада замовляє технічну документацію коли добігає до закінчення строк дії попередньої. Саме органи місцевого самоврядування найбільше зацікавлені у її перегляді та поновленні, адже це дає можливість збільшити надходження до місцевих бюджетів та поліпшить фінансово – економічний стан», – зазначив начальник ГУ Дергеокадастру у Рівненській області Роман Мигаль.