СЬОГОДНІ: Вівторок, 22.09.2020, 7:26

У другий тур Президентських виборів виходять Петро Порошенко та Юлія Тимошенко – соцопитування

Серед потенційних кандидатів на посаду Президента України лідирують два прізвища: Юлія Тимошенко з 11,3% голосів опитаних та Петро Порошенко з 9,7%.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Центром соціального інжинірингу «РАНД» та агентством TRIBUNE Communications, які презентували на прес-конференції сьогодні, 21 січня.

«Як показують результати опитування, серед потенційних кандидатів на посаду президента лідирують два прізвища: Юлія Тимошенко (11,3% опитаних, які планують брати участь у виборах) та Петро Порошенко (9,7% опитаних).  Саме ці два кандидати, відповідно до результатів опитування, виходять у другий тур», – повідомив експерт-соціолог, керівник сектору досліджень Центру соціального інжинірингу «РАНД» Сергій Дем’янов.

За його словами, третє місце в президентському рейтингу посів Юрій Бойко (8,1%).

Далі йдуть Володимир Зеленський (6,5%), Олег Ляшко (6,0%), Анатолій Гриценко (5,2%), Сергій Каплін (2,8%), Андрій Садовий (2,2%), Євгеній Мураєв (2,1%), Олександр Мороз (1,8%), Олександр Шевченко (1,5%) та Олександр Вілкул (1,1%).

Згідно з результатами опитування, досі залишається значний відсоток виборців, які не визначилися зі своїм вибором (20,0% серед тих, хто планує брати участь у виборах).

«Тому ситуація ближче до дня виборів може суттєво змінитися на користь будь-якого з кандидатів. Крім того, та частина респондентів, яка вже визначилась з вибором, часто змінює свою думку саме в день виборів. Такий механізм ми спостерігаємо часто», – резюмував Дем’янов.

Опитування проводилось 9 січня – 18 січня 2019 р. серед дорослого населення України. Методом особистого інтерв’ю (face-2-face) опитано 1200 респондентів, які мешкають в усіх областях України (окрім окупованих АР Крим та сходу України). Похибка вибірки не перевищує 3,2%.