СЬОГОДНІ: Понеділок, 27.09.2021, 10:05

Відомий режисер Леонід Канфер презентував фільм «Томос для України» (+ВІДЕО)

2019-й рік розпочинається із презентації фільму «Центру документального кіно Леоніда Канфера» – «Томос для України».

У фільмі ексклюзивні коментарі Святійшого Патріарха Філарета, Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, Петра Порошенка та багатьох інших щодо надання Томосу про автокефалію Православної Церкви України (ПЦУ) 6 січня 2019 року.

«Не потрібно тут шукати в чистому вигляді журналістику. Це публіцистичний авторський фільм, що відображає мій власний погляд і оцінку тих – без перебільшення – історичних подій, свідками яких ми стали.

Сталін, реанімуючи РПЦ в 1945 році, відтворював церква виключно як інструмент впливу на ті країни, експансію в які він планував. Він хотів провести Вселенський собор саме в Москві. Але коли не вийшло, втратив до РПЦ будь-який інтерес. Проте, РПЦ, як засіб політичного, ідеологічного впливу, збереглося. Саме в такій якості вона і існувала в Україні всі ці роки. І існує понині. На щастя, втративши колишню міць.

Тому я згоден з президентом: незалежна церква – один з найважливіших пазлів незалежності України, її безпеки. Це один з наріжних каменів фундаменту, на якому будується нова Україна. Саме тут, в цій країні, я маю можливість говорити про РПЦ все ті речі, які неможливо вимовити з великих екранів в Росії. І якщо вже в принципі говорити про якусь місії в професії, цей фільм для мене – її складова частина: розповідати про те що представляв собою злочинний радянський, а тепер і злочинний російський режими», – розповів автор фільму, відомий режисер-міжнародник Леонід Канфер.