СЬОГОДНІ: Понеділок, 06.07.2020, 22:48

Роман Горбатюк-Василейко: «Завдяки об’єднанню, мешканці українського села можуть жити, як у Європі»

23 грудня відбудуться перші вибори Корнинської об’єднаної громади. Напередодні, діючий голова сільської ради – Роман Горбатюк-Василейко підвів підсумки роботи останніх трьох років та розповів про плани на майбутнє.

Роман Горбатюк-Василейко очолив Корнинську сільську раду у 2015 році. Будучи одним із наймолодших голів України, вже за кілька років він довів, що наполегливою працею професійної команди можна зробити сільську громаду самодостатньою та ефективною. Сам Роман Олексійович розповідає, що головою громади ставати не планував.

У 2010 році я став директором Колоденської школи. Тоді в нас була дуже серйозна проблема. В навчальному закладі, де цілий день перебували діти, взагалі були відсутні внутрішні санвузли. Багато років це питання не могло зрушитися з мертвої точки. Повноважень у директора школи щоб його вирішити не має. Саме тоді я зрозумів, що моя енергія і вміння можуть бути набагато кориснішими для людей.

– Коли Вас обрали сільським головою Вам було лише 29 років. Для багатьох тоді це стало несподіванкою. Як вдалося переконати людей підтримати саме Вашу кандидатуру, а не більш досвідчених державних службовців?

Насправді, я нікого не переконував. Перед виборами я склав для себе список нагальних проблем нашої громади. Це була моя передвиборча програма. Я розумів, що треба вирішити питання з відсутністю дитячого садочка у Колоденці. Потрібно побудувати корпуси шкіл, зробити дитячий майданчик у Загорощі, відремонтувати дороги та встановити вуличне освітлення… Страшно було обіцяти людям все це зробити. Але хто, як не молодь повинна працювати для нашого майбутнього.

– З моменту Вашого обрання пройшло три роки. Зараз у Вас відбудуться вибори в об’єднану громаду. Розуміємо, що це не той термін на який Ви розраховували, адже обирали Вас головою на 5 років, однак, що вже вдалося зробити з обіцяного?

Зробити вдалося набагато менше ніж планувалося. Я зараз можу перерахувати всі дороги, які ми ще не встигли закінчити. Чи назвати вулиці де ще немає вуличного освітлення. Однак, я переконаний, що створення об’єднаної громади нам тільки допоможе досягти поставлених цілей. Особисто для мене важливим є вирішення стратегічних проблем. Спільними зусиллями нам вдалося відкрити першу чергу нової школи в Корнині та відновити садок. У Колоденській школі на стадії завершення роботи з облаштування блоку санвузлів та роздягалень. Будівництво колоденського садочка вже на стадії початку робіт. У Загорощі відремонтовано сільський клуб, частково вирішено проблему вуличного освітлення. Третього грудня ми відкрили там сучасний садок на базі реорганізованої школи. Забезпечили шкільний автобус. Багато де вже вирішено проблему з ремонтом доріг та встановленням вуличного освітлення.

– Повертаючись до теми об’єднання громад, Ви виступали ініціатором цього процесу, жертвуючи двома роками на посаді сільського голови. Чому це об’єднання відбувається саме зараз, а не через два роки, наприклад?

Наздоганяти потяг – це погана риса для керівника. Реформа децентралізації відкриває величезні можливості перед громадами. Завдяки об’єднанню, мешканці українського села можуть жити, як у Європі. Ті, хто першими візьме на себе відповідальність за власне майбутнє, отримають набагато більше ніж ті, хто зволікає. Саме тому, ми робимо це зараз. Можна було б і раніше. Однак, перш ніж прийняти рішення, ми враховували інтереси мешканців всіх громад, що об’єдналися.

– На сам кінець, розкажіть, будь ласка, про свої плани на майбутнє.

У моїх планах продовжити працювати на благо громади. За останні роки Бог допоміг мені зустріти багато професійних людей, в команді з якими ми зможемо завершити вже розпочаті проекти та досягнути нових цілей. Очевидно, що для цього нам потрібна підтримка громади. Тому, я дуже прошу всіх не бути байдужими. Обов’язково прийдіть, будь ласка, на вибори та підтримайте наше майбутнє своїм голосом.