СЬОГОДНІ: Субота, 15.08.2020, 1:16

Реальне соцдослідження показало зростання рейтингу Петра Порошенка

Підтримка чинного Президента України Петра Порошенка серед українських громадян зростає. Це зафіксували результати соціологічного дослідження «Актуальні настрої громадян України», проведеного фондом «Українська політика».

Опитування проводилося в листопаді двома соціологічними компанії з вибіркою 4 512 респондентів у віці від 18 років. Дослідження проводилося в 16 обласних центрах, 4 великих містах, 14 малих містах, 17 селищах і 26 сільських населених пунктах у всіх областях України, за винятком непідконтрольних територій Донбасу і Криму. Похибка по вибірці становить 2,5%.

До слова, результати реального соцдослідження засмутять в першу чергу прихильників Юлії Тимошенко і Юрія Бойка.

Перша серйозна здала свої позиції і вже не має такого очевидного відриву від найближчих опонентів, а другий і зовсім випав з першої трійки претендентів на головну посаду в країні.

Головною ж сенсацією цього дослідження стало те, що воно зафіксувало зростання рейтингу президента Порошенко.

Отже, Юлія Тимошенко набирає 10,3%, другим іде Петро Порошенко з 8,9%, на третє місце виходить Олег Ляшко , маючи 8,5%.

Четверте місце займає комік Володимир Зеленський з результатом – 7,4%. Зміни по інших кандидатурах незначні, окрім ситуації довкола Святослава Вакарчука, якому прогнозували тріумфальну участь у виборчій компанії, зараз за нього віддали б свої голоси 3,9%/4,0% виборців.

Також в аналітичній доповіді наголошується, що прогнози скептиків стосовно потенційної явки на президентських виборах, не виправдовуються. 48,8% респондентів зазначили, що точно братимуть участь в виборах, 20,9% – скоріш за все візьмуть участь.

«Так лопаються маніпулятивні фейки, які в соціологічній війні активно запускалися останніми місяцями», – коментує результати соцдослідження політолог Віктор Уколов.