СЬОГОДНІ: Неділя, 29.05.2022, 11:34

На Рівненську АЕС поставлено перший контейнер для транспортування відпрацьованого ядерного палива

В рамках впровадження модифікованої технології поводження з відпрацьованим ядерним паливом за технологією компанії «Holtec International» (США) на майданчик Рівненської АЕС прибуло перше великовагове обладнання – перевантажувальний транспортний контейнер HI-TRAC, який призначений для поводження з ВЯП.

Укладена угода між НАЕК «Енергоатом» та Holtec International про будівництво в Україні Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива передбачає, що Holtec буде поставляти спеціальне обладнання для сухого зберігання ВЯП і його транспортування, надасть Україні відповідні технології, які будуть застосовані, як на проммайданчиках енергоблоків АЕС, так і під час перевезення ВЯП з атомних електростанцій до ЦСВЯП, а також в самому сховищі.

Під час перевантаження контейнера на залізничну платформу За словами головного інженера енергоремонтного підрозділу РАЕС Олега Халандача, підготовчі роботи з адаптації пристанційної інфраструктури Рівненської АЕС до впровадження американської технології поводження з ВЯП розпочались у липні поточного року, а з листопада місяця триває активна фаза робіт.

Після проведення даних випробувань у грудні поточного року на РАЕС прибуде ще один транспортний контейнер HI–STAR, призначений для радіаційного захисту і захисту БЦК від зовнішніх впливів під час зберігання та транспортування ВЯП.

Як зазначив Олег Халандач, усі заходи на сьогоднішній день реалізуються згідно з графіком, зокрема частина з них перебуває на завершальній стадії. Виконання усіх робіт координується на щотижневих нарадах за участю представників компанії-власника технології Holtec International, а також НАЕК «Енергоатом» та її відокремлених підрозділів: РАЕС, ХАЕС, ЮУАЕС, «Атомпроектінжиніринг», Київський інститут «Енергопроект», Держатомрегулювання України та експертних організацій.

Проведення перших випробувань технології Holtec International і проведення пусконалагоджувальних робіт з використанням обладнання ЦСВЯП на Рівненській АЕС заплановано у 2021 році. Орієнтовна дата введення в дослідну та промислову експлуатацію технічно переоснащеної системи перевантаження і транспортування відпрацьованого ядерного палива – 2022 рік.

Довідка. Holtec International – світовий постачальник обладнання і систем для атомної, сонячної і теплової енергетики. В Україні Holtec International бере участь у двох проектах, а саме: будівництво централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) для українських АЕС, а також будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива-2 (СВЯП-2) на майданчику Чорнобильської АЕС.