СЬОГОДНІ: Субота, 25.06.2022, 7:31

Сімейні радники допомагатимуть мешканцям Рівненщини боротися з домашнім насильством

Вчора, 26 листопада у Рівному презентували ініціативу «Сімейні радники» – спільного проекту Міністерства юстиції, Координаційного центру з надання правової допомоги та громадськості. Відтепер отримати допомогу сімейних радників можна щосереди з 14.00 до 17.00 у Рівненському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги (вул. Кавказька, 7, м. Рівне).

«Сімейні радники» – це представники соціальних груп, які є лідерами суспільної думки в своїх громадах, і які разом з юристами системи БПД зможуть оперативно надавати потрібну консультативну допомогу з питань захисту від домашнього насильства, виплати аліментів, батьківських прав тощо.

Участь у заході взяли: заступник Міністра юстиції України Іванна Смачило, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області Василь Овдіюк, начальник Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Оксана Сальчук, керівники місцевих Центрів з надання БВПД, начальник методичного відділу правового клубу «PRAVOKATOR» Володимир Гошовський(м. Львів), сімейні радники Любов Романюк, Ліана Диновська та Олена Бобровська, а також представники державних структур, громадськості Рівненщини.

До слова, Рівне – у першій п’ятірці міст-учасників ініціативи «Сімейні радники», а рівненські радниці Любов Романюк, Ліана Диновська та Олена Бобровська, які добре відомі в місті та області, займають активну громадянську позицію, є ініціаторами та організаторами великої кількості подій, мають досвід роботи з людьми, тому, переконана, що їхня робота у Рівному буде ефективною.

Сімейні радники консультуватимуть у місцевих центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Невиплата аліментів, домашнє насильство, позбавлення батьківських прав – ці питання найчастіше порушують люди, які мають сімейні проблеми.

Під час презентації сімейні радники висловили думку про важливість даного проекту, акцентували увагу на тому, що сімейні радники стануть саме тим «містком», що з’єднає людей, які потребують, як юридичної, так і психологічної допомоги, адже не секрет, що ільшість жертв насилля замовчують свої проблеми, тому головна роль сімейних радників – формування довіри до людей, вміння допомогти їм, аби вони не залишалися наодинці у нелегких життєвих ситуаціях.

До речі, для сімейних радників вже проходять спеціальні навчання – тренінги, де вони набувають комунікаційних навичок необхідних для подальшої роботи, вивчають аспекти поведінки постраждалих, принципи роботи з такими людьми.