СЬОГОДНІ: Середа, 18.05.2022, 16:51

Житлові комплекси «Флагман», «Шоколад» та «ERSTE Haus» в Рівному небезпечні для проживання – ДАБІ

Під час будівництва житлових комплексів «Флагман», «Шоколад» та «ERSTE Haus» в Рівному допущено порушення технологічних процесів. Про це в інтерв’ю виданню «Рівне вечірнє» розповів начальник обласної державної архітектурно-будівельної інспекції Ігор Мічуда.

За словами посадовця представники ДАБІ не змогли провести перевірки цих житлових комплексів, адже забудовники ховаються від них. Наразі ж, ці об’єкти у зоні дії міського ДБК.

«Люди, які там житимуть, можуть мати проблеми, і не тільки зі здоров’ям. Якщо по простому, то за правилами такі будинки будують так: зводиться «коробка», до неї прикріплюється мінеральна вата, а на ній — пароізоляція, залишається відступ 3 5 сантиметрів та будується загальна лицьова стіна. Вони ж зводять все навпаки: починають з лицевої стіни, а у проміжок засипають найдешевшу мінеральну вату. Так здешевлюється вартість будівництва.

Але якщо так робити, то керамічна цегла мокне та промерзає, а вода потрапляє у мінеральну вату, яка втрачає усі свої властивості. У ній заводяться грибок, жуки… Це все вбирає силікатна цегла і звідти потрапляє у квартиру. В помешканні тепло, тому стіни починають цвісти. Від цього з’являється у людей нежить та алергія. Тому ми уже давно скасували усі містобудівні документи, а будівництво цих комплексів призупинено», – зазначив начальник обласної ДАБІ.

Ігор Мічуда каже, що забудовник намагається довести свою правоту в суді. Проте впевнений, що суд стане на сторону Закону.

«Зрозумійте: якщо будівельні інспектори не перевіряли якісь будівництва новобудови, то там жити не варто. Адже пліснява — це найменше розчарування, яке може чекати на людей, які придбали там квартири», – зауважив Ігор Мічуда.